Dziś jest: Piątek, 24 marca 2017 | imieniny: Marka i Gabriela


  

pilski

Ojczym dziewczynki usłyszał zarzuty

  W czwartek ojczymowi dziewczynki przedstawiono zarzuty psychicznego znęcanie...

chodzieski

Wielka gala sportu

W restauracji Platinum w Budzyniu kolejny, tym razem dziewiąty już raz...

czarnkowsko - trzcianecki

Duże pieniądze, wielka radość

  Warto było... Gmina Lubasz otrzyma kolejne dwa dofinansowania z...

wałecki

Chcieli wyłudzić kredyt

  - Do banku przyszli obaj. Jeden z nich złożył wniosek o przyznanie kredytu...

wągrowiecki

Ratowali, zabezpieczali, pomagali

- Cieszę się, że wasza działalność strażacka jest widoczna i doceniania...

złotowski

Pracowici jak pszczółki - spotkanie z pszczelarzem

Uczniowie na zajęciach stwierdzili, że swoją pracowitość mogą...
zlotowski

2017-02-05 23:20:28

Akcja "Wymiana ciepła" również w Złotowie

ZŁOTÓW. Pomagają najbardziej potrzebującym

Złotowianka, Karolina Megger, kiedy usłyszała w mediach ogólnopolskich o akcji "Wymiana ciepła" nie czekając, postanowiła wdrożyć ją w Złotowie. Dzięki niej, na wieszaki osób najbardziej potrzebujących trafiają ciepłe ubrania.

Pierwsza odsłona ogólnopolskiej akcji "Wieszak" odbyła się w sobotę. Na parkingu starostwa powiatowego stanął symboliczny straganik - linki a na nich wieszaki z ubraniami. Kto chciał mógł przyjść i wziąć sobie coś, co okazało się najbardziej potrzebne - zimowa bluza, ciepła kurtka. Przychodzić mogli także ci, którzy chcieli pomóc. Wystarczyło przynieść wieszak z ubraniem i powiesić w "szafie". Nic bardziej prostszego. Wystarcz tylko chcieć.

A jak doszło do zorganizowania akcji w Złotowie? - opowiada Karolina Megger: Kilka dni temu oglądając poranną tv dowiedziałam się o takiej właśnie akcji, którą przeprowadzono w Warszawie. Potrzeby ludzi są ogromne, a patrząc na powodzenie złotowskiej akcji "Zima", którą zorganizował Mateusz Gappa i Kamil Nawrocki, widać, że potrzeb jest naprawdę wiele. Postanowiłam działać. Oczywiście w akcji pomogła mi rodzina. Dzieci zebrały ubrania od darczyńców. Chętnych do wsparcia nie brakowało. W sobotę wystawiliśmy pierwszą "szafę" - z powodzeniem. Najbardziej urzekło mnie, gdy starsza pani wybierając sobie ciepły sweterek, zapytała kilkukrotnie z lekkim niedowierzaniem w głosie, czy aby na pewno może to sobie ot tak po prostu wziąć - mówi Karolina Megger.

Kolejne odsłony akcji przez złotowianami. Nadal można wspomagać najbardziej potrzebujących, a ci mogą bez problemu przyjść i wziąć, co jest im niezbędne. Akcja ma potrwać do końca okresu zimowego.

Agnieszka BarabaszDodaj swoją opinię


Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.