Dziś jest: Poniedziałek, 20 lutego 2017 | imieniny: Leona i Ludomiła
Kaczy chód
Kłapacz
2015-10-28 08:19:01

Kaczy chód

Słowa jakie Polacy usłyszeli w pierwszej mowie prezesa,komentującej wyniki IPSOS,są zapowiedzią ciekawych wydarzeń z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej.Idźmy tuż za nim,by słyszeć i widzieć,i nic nie uronić.
wstecz Dodaj swoją opinie

2017-02-20 09:23:28
Precz z cenzurą TN.
Łobuz
2017-02-20 08:41:49
Roman Giertych wcale nie był pierwszy. Paranoja Macierewicza to na świecie żadna nowość




Trzeba to powiedzieć jasno ? ostra wypowiedź Romana Giertycha, który zastanawia się czy Antoni Macierewicz nie jest przypadkiem wariatem to żadna nowość. W świat już dawno temu poszła opinia wystawiona szefowi MON przez amerykańskiego ambasadora w Polsce. Jego zdaniem, Antoni Macierewicz cierpi na paranoję, poluje na czarownice i jest osobą nieodpowiedzialną.

?Poluje na czarownice i ma paranoję na punkcie teorii spiskowych, a jego nieodpowiedzialne zachowanie szkodzi dyplomacji?. Tymi słowami amerykański ambasador opisał Antoniego Macierewicza. Co ciekawe, wypowiedź ta miała miejsce jeszcze na długo przed katastrofa smoleńską. Opinie wystawił Victor Ashe w ? 2006 roku, taki opis ówczesnego wiceministra MON ambasador wysłał z amerykańskiej placówki w Warszawie do Białego Domu. Można przypuszczać, że depesza trafiła na biurka Sekretarz Stanu Condoleezzy Rice, a może i samego prezydenta George'a W. Busha. Szerzej została poznana za sprawą afery Wikileaks.

? I tu nasunęła mi się straszliwa myśl: a co jeżeli przyczyną tej sytuacji jest to, że powszechnie, wśród wszystkich tych przywódców zachodu oraz w ważniejszych mediach uchodzi pan za wariata? To tłumaczyłoby brak zainteresowania ogłaszaną przez pana wojną ? napisał dziś na Facebooku Roman Giertych. Wygląda jednak na to, że obawy byłego posła mogą być spóźnione. Już 11 lat temu poszła w świat informacja o tym, żeby nie traktować poważnie Antoniego Macierewicza.


++++++++++++++++++

Kto śledzi internet ten pewnie natrafił choć raz na listy Romana Giertycha do Antoniego Macierewicza. Są to listy pełne ironii i satyry, tak więc trzeba je traktować z przymrużeniem oka choć tezy wynikające z tych listów bywają bardzo trafne.

Zacieśnia się krąg ludzi ważnych, którzy dopatrują się u Antoniego Macierewicza stanu wskazującego na potrzebę pomocy Szkoda, że nie mamy wypowiedzi np. kogoś reprezentującego nauki medyczne. Bo taka wypowiedź byłaby bardziej wiążąca i wiarygodna niż prześmiewki.

Jeżeli coś w tym jest to przerażenie może budzić fakt, że taki ktoś w Polsce przez tyle lat pełni bardzo ważne funkcje państwowe. Czyja to wina, że ?wariat? nie został w porę zidentyfikowany? Nasza.

Ja tylko dorzucę, że w podobnym tonie wyraził opinie o Antonim Macierewiczu sam Lech Kaczyński. Oto cytat:
?Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów?

Nie znam się na odróżnianiu paranoi czy innych przypadłości tego typu, ale moim zdaniem jeżeli ktoś ma takie problemy potrzebuje pomocy, albo nie powinno mu się powierzać takich zadań. Czy prace Macierewicza nad ?tragedia smoleńską? i dziesiątki jeśli nie setki teorii i tez ciągle się zmieniających, które wypływają z jego łba nie potwierdzają tezy Kaczyńskiego?

Tak więc jeżeli słowa tak ?świętej? osoby w PiS nic nie znaczą to ja już nic nie rozumiem. Chyba, że ?wariactwo? tego człowieka znowu ktoś próbuje wykorzystać w sobie tylko znanym celu. Ja mogę się domyślać kto to robi i po co. Tylko pytanie jak to służy Polsce? Raczej niedobrze.
Łobuz
2017-02-20 07:48:35
cynik
2017-02-19 21:24:25

Polak zawsze głupi zostanie jak będzie kierował się zamiast pragmatyzmem to ślepym, źle pojętym honorem. Taką ścieżkę przeobrażeń wybrano i mamy teraz wolność. Żadne państwo nie jest takie, że zadowoli wszystkich. To mizerna Kaczyńskich teoria jak marksistowska ekonomia.
Polak ma to co ma, ma wolność, nie jest xle, może być lepiej ale będzie zawsze narzekał i doprowadzi do tego, że wszystko spieprzy. Ile razy przez 1000lat historii tak było?

Większość naszych klęsk to były nasze błędy. Dziś dzielimy Polaków a wrogowie np Rosja zaciera ręce żeby któregoś pięknego dnia pojawić się na granicy na Odrze.
Łobuz
2017-02-20 07:41:10
2017-02-19 21:22:09

Nikt nie ma pewności stuprocentowej. I ty też. Skąd wiadomo, że kieruje nimi złość przegranych wyborów, utraconych stanowisk, tęsknota do ZOMO i PZPR? Kto ci to powiedział. Ja znam wielu ludzi, którzy w czambuł krytykują PiS i komune przeklinają tak samo.

Ogarnij się chłopie, bo to nie ja zarzucam tym ludziom fałsz lecz tacy jak ty.
cynik
2017-02-19 21:24:25
Nie tylko wątpię, ale mam pewność. Już było po podziale w OKP i postkomuniści byli i inni byli, i jak się 1992 skończył, i było trochę inaczej niż jak twierdzisz jest teraz w Rumunii-wszyscy Rumuni wspołem-ein Volk-tyle że tym razem rumuński.

2017-02-19 21:22:09
Faktycznie to co robisz nie jest normalne. Przyjrzyj się tu niejednemu forum. Oceń sam siebie tak samo jak to robisz z innymi żerując na ich godności, przypisując sobie prawo do oceniania. Czy wiesz co stoi za ich postawą? Czy to tylko tęsknota za młodością, czy gorycz przeżyć z młodości?
Wstydu nie miałeś, nie masz i nie masz szans na to aby wiedzieć co to właściwie znaczy.
Łobuz
2017-02-19 21:12:55
cynik
2017-02-19 21:09:54

Masz wątpliwości, bo ja nie. Tak było w Polsce jeszcze do roku 1992.
cynik
2017-02-19 21:09:54
Łobuz
2017-02-19 19:01:18
Zrobili to wszyscy Rumuni. I tak reaguje prawdziwe społeczeństwo obywatelski. Nie tyle chodzi o te bejsbole co o jedność. Nie ma tam podziałów.

FJN. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Cudny ten kraj...

2017-02-19 21:08:30
Kłapacz jesteś śmieszny.
Kłapacz
2017-02-19 20:16:25
Krótko mówiąc, już nie młody, a nadal głupi.
Łobuz
2017-02-19 20:14:26
2017-02-19 19:55:44

Co ty mi tu insynuujesz? Chyba, że jest to coś w rodzaju metafory. Nie mam takich ambicji. A być krytycznym do rządzących mam prawo. Szczególnie do tej rozbiórki, która dzieje się obecnie. Poprzednia władza też mnienie fascynowała, ale w porównaniu do tego co ci obecnie wyprawiają, to wybacz.

Ale ja już pisałem, żeby tego nie widzieć i akceptować trzeba mieć specyficzną urodę rozumu, być obdartym z wrażliwości albo po prostu,jak to mówi 'inaczej myślącym'. Bo nikt mi nie powie, że jest to normalne.

2017-02-19 19:55:44
Nie nabijam się, ale jak widzę /już nie czytam/ z jaką częstotliwością piszesz to rozumiem twoją tęsknotę za władzą i wiem że rządził byś chłopie inaczej. Miałeś swój czas.
ps. nie jestem pierwszej młodości.
Łobuz
2017-02-19 19:49:30
to z innego forum dn
2017-02-19 19:41:06

Jesteś podlec skoro nabijasz się z ludzi, którzy tęsknią za młodością. Ja też czuję podobną nostalgie choć dobrze pamiętam komunę i jej 'urodę. Nie o to jednak chodzi, chodzi o to, że człowiek był młody wiele więcej mógł i świat wydawał się pomimo trudności piękniejszy niż teraz.

Tylko wyzuty z uczuć bydlak będzie się z tych ludzi śmiał. Oni nie tęsknią za ZOMO i PZPR jak się w twojej głupiej łepetynie upstrzyło. Każdy to ma. Jak jesteś gówniarzem to też zobaczysz kiedyś jak to jest.

Jak ci kaczyści urządzą starość to rzeczywiście będziesz miał za czym tęsknić.

Jedno co jest pewne - komuniści mieli swoja urodę rozumów, ale takich skrajnych idiotów, wariatów jak dziś tam nie było.

to z innego forum dn
2017-02-19 19:41:06
?Aż się płakać chce gdy oglądam narzekania tych staruszków i tęskniącym za odpływającą młodością straconą w PRL-u w mundurze ZOMO -milicjanta czy również afiszując się legitymacją z podtekstem PZPR zawsze z narodem?!?
Łobuz
2017-02-19 19:24:30
2017-02-19 19:08:42

NIe przesadzaj - od ponad roku rządzi 'dobra zmiana'. jak długo za wszystko co wam PiSiakom sie nie uda będzie odpowiedzialny Tusk? Puknijcie się w łepetyny.
Głupek
2017-02-19 19:09:41
liberalna pochodzi z niemieckiego: lieben und leben - kochać i żyć.

2017-02-19 19:08:42
2017-02-19 18:35:30

Wiecie co wspólnego mają Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa i Estonia? Odpowiadam. Są to kraje Europy Wschodniej, które mają PKB w przeliczeniu na osobę większe niż Polska. Oznacza to, że Polacy to biedacy tego regionu. Pogratulujcie Tuskowi, reszcie PO, no i sobie. W końcu wy ich wybraliście.
lm - logik metodyczny
2017-02-19 19:05:36
Komuniści, faszyści i naziści, to lewica.
Lewica liberalna nie istnieje, bo lewica jest zamordystyczna zatem jest przeciwko wolności (libertas).
Łobuz
2017-02-19 19:01:18
2017-02-19 18:35:30

Rumuni choć gospodarczo gorzej stoją od nas, przeprowadzili lustrację i to nie wyeliminowało korupcji, to zbudowali społeczeństwo obywatelski, które zareagowało na podłość władzy, która chciał w podły sposób sankcjonować złodziejstwo i korupcję. Pozostało im jedno wyjść na ulice i chwycić za bejsbole. Zrobili to wszyscy Rumuni. I tak reaguje prawdziwe społeczeństwo obywatelski. Nie tyle chodzi o te bejsbole co o jedność. Nie ma tam podziałów.

My jako protoplaści wolności w tym rejonie Europy niestety przez dwie i pół dekady takiego społeczeństwa nie mamy. Wręcz przeciwnie, mamy 5 milionów 700 tys ludzi, którym zamieniły się wartości a moralność i etyka w gowno - mowa o PiSie - druga część ta większa jest bezsilna popiskuje jak myszka a część to ignoranci liczący na frukta czyli 500+. Ojczyzna i jej dobro, przyszłość ich dzieci nie obchodzą takich ludzi. Pozwalają na rujnowanie Polski przez bandę łotrów za parawanem nazwy Prawo i Sprawiedliwość.

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 798   następne »

tytuł artykułu postów ostani post
PiS podejrzewa Bugajskiego 1577 2017-02-20 09:11:56
Będzie tablica na kapsule czasu 3 2017-02-19 23:01:48
Pikieta pod biurem PiS 150 2017-02-19 17:12:03
Młodzież ze Skoków wypoczywała pod Złotowem 4 2017-02-19 00:15:38
Krzyski MGOK wypiękniał 3052 2017-02-18 23:08:52
Burmistrz Trzcianki
winny korupcji politycznej
286 2017-02-18 19:11:46
Dobrze się dzieje w Gromadnie 2 2017-02-18 18:56:12
Pilscy strażacy podsumowali 2016 rok 1 2017-02-18 10:12:43
Przybądźcie do nas! Czas na Chodzież... 1 2017-02-18 09:03:17
Nie jestem przestępcą, jakiego zrobił ze mnie sąd 31 2017-02-18 07:55:26
Wolność kocham i rozumiem 1 2017-02-18 07:04:08
Burmistrz z jajami 5 2017-02-16 10:10:48
Rusza budowa linii wysokiego napięcia 9 2017-02-15 22:18:25
Prywatna ściana za publiczne pieniądze 6 2017-02-15 15:06:51
W trosce o uzależnionych 2 2017-02-15 14:36:41
"Porąbany teatrzyk" 1 2017-02-15 10:12:15
Młodzi elektrycy i mechanicy odwiedzili firmę Danex 6 2017-02-15 08:47:16
Gratulujemy "Liderom Sukcesu"! 2 2017-02-15 08:24:31
Zmiany w starostwie? 57 2017-02-14 19:16:31
Spotkanie z prezydentem 65 2017-02-11 15:41:29
Bal na szczytny cel 4 2017-02-10 14:47:41
Bronili telewizji Trwam 971 2017-02-09 15:01:41
Kwalifikacja wojskowa 2017r. 1 2017-02-09 12:10:08
"Opłacony jak Judasz..." 2 2017-02-09 10:17:23
Piekarczyk z ekipą w WCK 1 2017-02-09 06:36:58
Będą dwie szkoły podstawowe 5 2017-02-08 14:21:41
Dwa remonty w jednym czasie? 5 2017-02-07 14:06:43
Dachowanie na drodze wojewódzkiej 188 2 2017-02-07 09:46:06
Dziękujemy Komendancie! 1 2017-02-06 09:20:18
Zagrożenie ptasią grypą 2 2017-02-05 15:47:51

08.02.2017 | Krzysztof Maciaszczyk

Cyrk jest śmieszny! Nie dla zwierząt!
Czy Piła dołączy do miast, które postanowiły zakazać wstępu cyrkom, które zarabiają na pokazywaniu tresury dzikich zwierząt. Czy minione...

19.01.2017 | Krzysztof Maciaszczyk

Droga Krzyżowa Piły
Ludzie mówią, że za sprawą radnych Platformy Obywatelskiej Piła staje się miastem wyznaniowym, czego dowodzić ma powierzenie mieszkańców...

29.12.2016 | Krzysztof Maciaszczyk

Nie bójcie się mówić o in vitro!
Rada Miasta Piły odrzuciła obywatelski projekt SLD finansowania in vitro. Naprotechnologia przykryła in vitro a niedzielne marsze pilskiej...