Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Całe życie w dresach - spektakl odwołany!

Niezwykły monodram, wyróżniony na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017.
Całe życie w dresach - spektakl odwołany!

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Pile jutrzejszy spektakl teatralny w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile pt. Całe życie w dresach został odwołany z uwagi na chorobę aktorki.

_____________________________________________________

Spektakl „Całe życie w dresach” Teatr Ba – Q  w ramach Innego festiwalu.
MDK ISKRA Piła 4.11 g. 17:00
Spektakl „Całe życie w dresach” w ramach 5. edycji Innego festiwalu został objęty honorowym patronatem Starosty Pilskiego
Spektakl o otrzymał wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.
Monodram „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.
Spektakl dla widzów od 16 roku życia. "Całe życie w dresach". W ramach Innego festiwalu. Organizator: Fundacja Barak Kultury
„Inny festiwal” to festiwal kulturalno-edukacyjny, którego głównym celem jest aktywizacja i integracja osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. W tym roku odbędzie się po raz piąty. Festiwal, dążąc do wielopoziomowej dyskusji o problemie niepełnosprawności, skłania odbiorców do budowania większej świadomości społecznej oraz zachęca do integracji i wzmacniania więzi społecznych
Wstęp bezpłatny. Wejściówki prosimy rezerwować telefonicznie pod numerem 502 115 554 z podaniem nazwiska osoby (lub stowarzyszenia)   oraz ilości miejsc.


„Całe życie w dresach”
Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
Reżyseria: Przemek Prasnowski
Scenariusz: Justyna Tomczak - Boczko, Przemek Prasnowski
Obsada: Justyna Tomczak - Boczko
Muzyka: Maciej Kuśnierz
Kostiumy: Dorota Słomczyńska
Wizualizacje: Hacen Sahraoui
Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
Czas trwania: 50 min.
Produkcja: Fundacja Barak Kultury
Premiera: listopad 2016 w ramach Innego festiwalu
Partner projektu: Magiel Fitness Klub

Justyna Tomczak-Boczko  aktorka, lektorka i nauczycielka hiszpańskiego, tłumaczka. Obecnie doktorantka lingwistyki na UAM w Poznaniu. W latach 90. związana z Teatrem Strefa Ciszy w Poznaniu. W 2005 r., podczas stypendium w Meksyku, zrealizowała z aktorem i reżyserem Beto Ruizem „Króla Ubu” w wersji gender (grała króla Ubu). W 2009 r. zaprosiła Ruiza do Poznania i w Teatrze Ósmego Dnia wystawili monodram „Pozioma Pionowa” na podstawie „Szklanego klosza” Sylvii Plath. W 2011 r. podczas festiwalu Republica Femenina II w poznańskiej Meskalinie pokazała „Cały ten Meksyk. Komediodramat muzyczny”. Rok później urodził się Jeremi.
 
Teatr Ba Q. Przyjaciele różnorodności – mission possible 
Jesteśmy grupą z Polski, powstałą w 2009 roku w Poznaniu. Swoimi realizacjami połączyliśmy wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba - Q współpracują  m.in. aktorzy – imigranci: hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami  Justyna Tomczak -Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Głównymi bohaterami spektakli Ba-Q są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

TERMINY NAJBLIŻSZYCH SPEKTAKLI  REGIONIE:
MARGONIN Niedziela, 15 października
Godz. 17.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Margoninie, ul. Powstańców Wielkopolskich 15
POZNAŃ Sobota, 21 października
Godz. 19.00 „Całe życie w dresach” – spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na j. migowy, Teatr Ba-Q
Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22 
JAROCIN Sobota, 28 października
Godz. 17.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q
Jarociński Ośrodek Kultury, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1 
GOSTYŃ Piątek, 3 listopada
Godz. 18.00 „Całe życie w dresach” – spektakl, Teatr Ba-Q
Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, ul. Hutnika 4

 

Organizator: Fundacja Barak Kultury, Mlodzieżowy Dom Kultury w Pile

Data wydarzenia: 04.11.2017 17:00 

Spektakl „Całe życie w dresach” w ramach 5. edycji Innego festiwalu został objęty honorowym patronatem Starosty Pilskiego



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama