Krzysztof Paszyk stał się pierwszoligowym politykiem. W czwartek w Sejmie zebrał się klub Polskiego Stronnictwa Ludowego Trzecia Droga. Stronnictwo w październikowych wyborach startowało do Sejmu w ramach Trzeciej Drogi, która zdobyła 65 mandatów, z czego 33 przypadły na Polskę 2050, a 32 - PSL. Oba ugrupowania stworzą oddzielne kluby. Jak zapowiadano oba te kluby mają jednak konsultować ze sobą prace w parlamencie i wspólnie uzgadniać stanowiska na głosowania.
O wyborze prezydium klubu poinformowano na konferencji prasowej w Sejmie. - Na pierwszym posiedzeniu klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego Trzecia Droga z woli wszystkich członkiń i członków tego klubu zostałem wybrany przewodniczącym klubu. Za ten wybór bardzo dziękuję - powiedział Krzysztof Paszyk. - Rozmawialiśmy dzisiaj wyłącznie o kwestiach organizacyjnychzwiązanych z inauguracyjnym posiedzeniem Sejmu. Chciałem zapewnić państwa, że chcemy być do dyspozycji. Mamy nadzieję, że Sejm X kadencji otworzy się w pełni na przedstawicieli mediów, aby służyć informacją. To pierwszy cel, na który dzisiaj stawiamy - dodał.
15 października Krzysztof Paszyk z wynikiem 27 642 głosy został po raz trzeci wybrany do Sejmu. Od samego początku swojej kariery politycznej jest nieprzerwanie związany z Polskim Stronnictwem Ludowym.
W 2005 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Początkowo pracował jako asystent posłów PSL. Po kilku latach działalności został wiceprezesem struktur wojewódzkich, szefem struktur w powiecie obornickim oraz członkiem rady naczelnej PSL. Przez kilka lat był zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.
W 2006 został wybrany na radnego powiatu obornickiego. W roku 2014 zdobył mandat radnego województwa wielkopolskiego, uzyskując następnie funkcję przewodniczącego sejmiku wielkopolskiego V kadencji.
W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych, otrzymał 3345 głosów, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PSL w okręgu pilskim. W Sejmie VIII kadencji objął funkcję sekretarza klubu parlamentarnego swojego ugrupowania, został też członkiem Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W październiku 2017 wybrany przez Sejm do komisji śledczej ds. Amber Gold jako przedstawiciel PSL.
W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, otrzymując 13 585 głosów. W październikowych wyborach podwoił liczbę uzyskanych głosów. Jego dobry wynik istotnie przyczynił się do uzyskania przez Trzecią Drogę dwóch mandatów w okręgu nr 38.
(red)
Napisz komentarz
Komentarze