- Dziękuję artystom, nauczycielom, animatorom, zespołom, instytucjom, stowarzyszeniom i wszystkim twórcom, którzy swoją postawą znacząco ubogacają naszą codzienność – powiedział podczas uroczystości starosta pilski, Eligiusz Komarowski.- Dziękuję za państwa wysiłek i efekty działalności, rozsławiające powiat pilski daleko poza jego granicami.
Choć gala rozdania nagród ludziom kultury to już tradycja, w tym roku było nieco inaczej. Na wniosek Zarządu Powiatu Rada Powiatu zdecydowała o znacznym zwiększeniu liczby uhonorowanych. Dotychczas przyznawano dziesięć nagród, nowe ustalenia dopuszczają nawet 30. Przywilej ten wykorzystano w dużym stopniu. Na czwartkowej uroczystości wyróżniono 27 osobistości świata kultury z terenu powiatu. Oto one:
Edward Kreft (artysta, grafik, plastyk) – za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania sztuk plastycznych.
Urszula Klimczak – Skrzypczak (nauczyciel) - za całokształt działalności w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.
Małgorzata Biała (artysta, plastyk) – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie sztuk plastycznych.
Marta Mrówka (artysta, plastyk, nauczyciel) – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie sztuk plastycznych.
Eliza Sabik (nauczyciel tańca towarzyskiego) – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży.
Iwona Brandenburger (nauczyciel śpiewu) – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.
Janina Nieścieruk (szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Dolaszewie) – za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania tradycji ludowych w środowisku lokalnym.
Mirosława Jezior (bibliotekarz) – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji kulturalnej i promocji czytelnictwa.
Aleksandra Flens – Nowacka (bibliotekarz) – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji kulturalnej i promocji czytelnictwa.
Halina Drab (członek Komitetu Obchodów Regionalnego Święta Sadowników) – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i dziedzictwa lokalnego.
Jolanta Grabowska (założycielka zespołu teatralnego „Grabajki”) – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji teatralnej dzieci i młodzieży.
Zdzisław Seroka (nauczyciel, poeta, działacz społeczny) – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Roman Jasiński (nauczyciel, portrecista) – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Marek Pluciński (dokumentalista) – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.
Chór Mieszany „Halka” w Pile – za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Towarzystwo Śpiewacze Magnificat w Górce Klasztornej wraz z dyrygentem Ewą Dmochewicz – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Zespół Śpiewaczy „Kasztelanki” – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Zespół Skakanka – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu – za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.
Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile – za osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, upowszechniania i ochrony kultury.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.
Niemieckie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Pile – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.
Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP – za upowszechnianie wartości patriotycznych w kulturze małych ojczyzn.
Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – za osiągnięcia w dziedzinie aktywizacji kulturalnej seniorów.
Uniwersytet III Wieku w Pile – za osiągnięcia w dziedzinie aktywizacji kulturalnej seniorów.
Galę uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile oraz zespół DKD, związany z Niemieckim Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym w Pile.
(acz)
Napisz komentarz
Komentarze