Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Czytaki w pilskiej bibliotece 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. W ramach tego projektu placówka otrzymała nieodpłatnie 2 urządzenia, które przystosowane są do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.
Czytaki w pilskiej bibliotece 

Wspomniane urządzenia to: Czytak Plus - odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia; Czytak NPN - bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile:- Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaki wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku (orzeczenie o niepełnosprawności). Biblioteka otrzymała także bezpłatnie pakiet blisko 1500 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na tych urządzeniach. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem zasób książek audio będzie sukcesywnie powiększany.

Stowarzyszenie "Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Urządzenia wraz z książkami wypożyczyć można w Dziale Zbiorów Multimedialnych. Z nagrań korzystać mogą także osoby posiadające własne urządzenia. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Łukasz Mastalerek 11.01.2018 18:11
Cieszę się jest to krok w dobrym kierunku,ja proponuje dodatkowo aby poczyniono kolejne dwa kroki,proponuje aby biblioteki były całodobowe,z tą różnicą żę po godzinie 19.00 zamiast bibliotekarki moglibyśmy tam spotkać pracownika ochrony lub strażnika miejskiego,ponieważ jak wiadomo nocą ożywia się często chuliganeria,ale nie tylko,z drugiej zmiany schodzą pracownicy,i nie wszyscy myślą o tym aby się położyć spać,niektórzy chcieliby skorzystać z internetu,poczytać trochę,trochę pooglądać,koszt takiego rozwiązania nie wydaje się być wysoki,biblioteka to dla samorządu czy też rządu koszt symboliczny,pozatym takie rozwiązanie uatrakcyjniłoby biblioteki a co za tym idzie trochę więcej osób korzystałoby z takiego rozwiązania,osoby zapracowane,świadczące pracę na zmiany,miałby czas aby z tego dobrodziejstwa skorzystać,i nie obciążałoby to także pracą Pań bibliotekarek,ponieważ w godzinach nocnych i tak by nie pracowały,ich praca wyglądałaby tak jak teraz bez zmian,natomiast straż miejska,ochrona czy policja i tak funkcjonuje całą dobę w weekendy i święta więc nikt nie byłby pokrzywdzony,a korzyść z takiego rozwiązania byłaby dla wszystkich wspólna,a koszt symboliczny

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama