23 kwietnia br. dzielnicowi z KPP Piła zatrzymali 37-letniego sprawcę przemocy domowej. Mieszkaniec Piły znęcał się psychicznie nad swoją partnerką, a kiedy od niego odeszła, groził jej pozbawieniem życia.
Mężczyzna swoją agresję kierował również do mieszkańców domu. Podejrzany usłyszał łącznie 5 zarzutów związanych ze znęcaniem się oraz kierowaniem gróźb karalnych. Mając na uwadze wielość zarzucanych czynów oraz możliwą karę jaka za to grozi Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka na okres 3 miesięcy.
22 kwietnia br. zatrzymano 63-letniego pilanina. Funkcjonariusze ustalili, że mąż od kilku lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec żony. Podczas ostatniej awantury trzymając w ręku siekierę groził żonie pozbawieniem życia. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym.
26 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Pile zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy w stosunku do 41-latka z Piły, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.
W ostatnim czasie policjanci zatrzymali także dwóch braci, którzy znęcali się psychicznie nad swoją matką. Jak się okazało synowie od roku wszczynali awantury domowe. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz kontaktowania się, a także zobowiązał sprawców do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.
Kolejnym zatrzymanym jest 32-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoimi rodzicami. W przeszłości był już karany oraz zatrzymywany do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze chcąc zapobiec dalszej eskalacji przemocy zatrzymali mężczyznę. Zebrane przez policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez policję i prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym areszcie.
Policja przypomina, że znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. W przypadkach zaistnienia przemocy możesz powiadomić organy ścigania tj. Policję, Prokuraturę lub Sąd Rodzinny. Pomoc uzyskasz także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym oraz w Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej.Jeśli jesteś świadkiem przemocy również nie bądź obojętny, zareaguj i powiadom odpowiednie służby!
mł. asp. Jędrzej Panglisz
Napisz komentarz
Komentarze