Gala to zasługa w dużej mierze pięściarza rodem ze Złotowa, Damiana Wrzesińskiego. Jego promotorzy złożyli propozycję miastu Złotów na organizację takiego wydarzenia, Rada Miejska wyraziła zgodę, desygnując na jego organizację niemal 50 tys. zł. W zamian Złotów otrzymał interesujące zawody sportowe plus promocję miasta w TVP Sport. Transmisję z walk oglądała cała Polska.
Gala była podzielona na dwie części, w pierwszej udanie walczyła młodzież złotowskiego klubu MLKB Sparta, podopieczni Tomasza Tetzlaff, w drugiej do ringu wychodzili pięściarze zawodowi, w pięciu walkach. Każde starcie było niezwykle emocjonujące, łącznie z walką, gdzie Tomasz Nowicki pokonał przez nokaut zawodnika z Wenezueli, Johana Pereza. Pierwsze komentarze wskazywały, że cios powalający przeciwnika Nowickiego ma szansę otrzymać tytuł nokautu roku. Atrakcją gali miała być walka Damiana Wrzesińskiego, ale okazało się, że nasz mistrz za tydzień stanie do walki o pas mistrza świata, na ringu w Belfaście w Irlandii Północnej. To wykluczyło nawet walkę pokazową podczas gali w Złotowie... W zamian Damian przywitał się z publicznością oraz przeprowadził licytację gadżetów na rzecz leczenia chorej Amelki. Gadżety oraz propozycja treningu z Wrzesińskim uzyskały bardzo wysokie kwoty!
Zwycięscy zawodnicy po walkach otrzymywali puchary, które wręczali: burmistrz Złotowa Adam Pulit, szef ZCASu Tadeusz Drobczyński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Pieniążkowski.
Gala "Złotów Boxing Night" była świetnie zorganizowana, przebiegała na dobrym poziomie sportowym, a przede wszystkim przyniosła miastu ogromną promocję w całej Polsce!
iej
walki amatorskie (remisowe)
Filip Cetera - Jakub Łacheta
Zofia Mielke - Natalia Klimek
Daria Napora - Patrycja Braun
walki zawodowe (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
Yauheni Makarchuk - Łukasz Maciec
Tomasz Nowicki - Johan Perez
Kamil Kuździeń - Artjom Razhik
Vasyl Halych - Bartosz Kwiatkowski
Paweł Brach - Karol Siwek
Napisz komentarz
Komentarze