Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

Wytworna Dama spod znaku PIK

W ciągu minionych 10 lat Stowarzyszenie zorganizowało blisko 900 imprez brydżowych, przez które przewinęło się około 250 brydżystów z 5 województw.
Wytworna Dama spod znaku PIK

Niedawno minęła dekada od momentu powstania Stowarzyszenia Miłośników Brydża „Dama Pik”. W Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie była więc doskonała okazja do zorganizowania Jubileuszowej Gali. Nie zabrakło specjalnych gości oraz członków i sympatycy stowarzyszenia. 

Te 10 lat Stowarzyszenia ,,Wytwornej” Damy PIK minęło niczym - cytując radziecki serial z początków lat 70, z powieści Julliana Siemionowa - 17 mgnień wiosny. Wydaje się, że powołanie Damy PIK przez inicjatora Stowarzyszenia – prezesa Rafała Junika, było jakby ,,wczoraj”

Nie kto inny jak kluczowy przedstawiciel Damy PIK - wiceprezes stowarzyszenia – Andrzej Małdziński, nie omieszkał przedstawić okazjonalnej prezentacji Stowarzyszenia. Przypomniał m.in. genezę powstania oraz jego dokonania. Pan Andrzej uwypuklił też wielorakie formy aktywności stowarzyszenia, którego podstawowym celem było zachęcenie do gry jak największej rzeszy brydżystów nie będących wyczynowcami. Inicjatywą idącą w tym kierunku było powstanie sekcji brydżowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzciance. 

Przypomnijmy, iż wśród wielu realizowanych brydżowych inicjatyw były m.in.: cotygodniowe turnieje wtorkowe organizowane w Trzciance, turnieje z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski (KMP) rozgrywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca, na przemian w Czarnkowie i Trzciance, turnieje o Puchar Burmistrza Trzcianki i o Puchar Burmistrza Czarnkowa zaliczane do cyklu Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego, Turnieje o Puchar Starosty Powiatu w randze Mistrzostw Powiatu, tzw. „Turnieje Zielone”, w których pary składały się z jednego zawodnika doświadczonego i jednego zawodnika mniej zaawansowanego. Stowarzyszenie organizowało również coroczne 3-dniowe weekendy brydżowe w gospodarstwie agroturystycznym „Dom wśród lasów” w Przyłęgu, turnieje drużynowe oraz turnieje charytatywne takie jak „Gramy z Sercem” czy turnieje w ramach finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Przyznacie trochę tego było!

- W czasie pandemii stowarzyszenie nie zawiesiło swojej działalności przenosząc rozgrywki na platformy internetowe Bridge Base Online oraz Real Bridge – mówi Małdziński.

Andrzej Małdziński podkreślił: W ciągu minionych 10 lat stowarzyszenie zorganizowało blisko 900 imprez brydżowych, przez które przewinęło się około 250 brydżystów z 5 województw. 

Nic tylko gratulować!

Były też chwile zadumy. Minutą ciszy uczczono pamięć 10 zmarłych członków stowarzyszenia. 

Ale przyszedł także pogodniejszy moment. Dekoracja odznakami „Zasłużony dla Polskiego Związku Brydża Sportowego” 

Wyróżniono czołowych działaczy stowarzyszenia. Złotą odznakę otrzymał Rafał Junik, srebrnymi odznaczeni zostali Andrzej Małdziński, Adam Piszczek i Piotr Solecki, natomiast brązowymi Przemysław Maliszewski, Stanisław Wankiewicz i Jolanta Ziętara. 

Wręczono także specjalne pisemne podziękowania osobom, które nie szczędziły czasu i zaangażowania w pracy na rzecz stowarzyszenia w ciągu minionych 10 lat. Podziękowania otrzymali: Grażyna Balcerzak, Ewa Sumińska, Jolanta Ziętara, Paweł Bodoń, Andrzej Czachor, Mirosław Grobelkiewicz, Grzegorz Horak, Rafał Junik, Józef Malinowski, Andrzej Małdziński, Tadeusz Osowski, Jan Pertek, Jacek Piechowiak, Piotr Solecki, Stanisław Wańkiewicz i Edmund Wolski. 

Uroczystość była także okazją do wręczeni zostały statuetek i nagrodód dla najlepszych w punktacji długofalowej całorocznego cyklu turniejów KMP, w których czołowe miejsca zajęli: Jolanta Ziętara, Rafał Junik, Wiesław Hilbrecht, Jarosław Hilbrecht, Tomasz Solarski, Mirosław Grobelkiewicz oraz Ewa Sumińska. Najlepszymi w cyklu „turniejów zielonych” okazali się: Jolanta Ziętara, Rafał Junik, Mirosław Grobelkiewicz, Tadeusz Osowski, Grażyna Balcerzak i Ewa Sumińska. 

Ciekawym momentem była prezentacja wydawnictwa Andrzeja Małdzińkiego, w którym autor opisał w chronologicznej kolejności fakty i zdarzenia z historii stowarzyszenia. 

Każdy z uczestników gali otrzymał egzemplarz tej publikacji. Ostatnim punktem oficjalnej części gali była wspólna fotografia wszystkich uczestników imprezy, która zostanie zamieszczona obszernym artykule autorstwa Andrzeja Małdzińskiego, jaki ukaże się pod koniec roku w kwartalniku Polskiego Związku Brydża Sportowego „Świat Brydża”. 

Nie zabrakło na koniec smacznego poczęstunku. Na bogato!

Wśród serwowanych potraw był karp, sałatki, drób, paszteciki, krokiety, galaretki i wiele innych specjałów. Nie zabrakło również tortu z dedykacją upieczonego na te specjalną okazję. Na koniec przyszedł czas na rozegranie jubileuszowego turnieju brydżowego. Jego zwycięzcami okazali się Wiesław Hilbrecht i Andrzej Małdziński. Drugie miejsce zajęli Józef Grewling i Jarosław Hilbrecht. Trzecie miejsce przypadło parze Andrzej Czachor i Jolanta Ziętara. Czołowe pary nagrodzone ostały nagrodami rzeczowymi. 

Brydżyści potrafią!

Mariusz Markowski

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama