Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Supermłodzież z ośrodka pokazała jak się walczy!

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile odbył się finał konkursu „Z prawem jazdy w dorosłość” zorganizowany z myślą o młodzieży zagrożonej demoralizacją, a przebywającą obecnie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łobżenicy. A było o co walczyć… Zdobywcy pierwszego miejsca zostanie w całości sfinansowany kurs na prawo jazdy kat. B i opłacony egzamin państwowy (teoretyczny i praktyczny). Nagrodą dla dwóch pozostałych miejsc jest dofinansowanie do wspominanego kursu i egzaminu.
Supermłodzież z ośrodka  pokazała jak się walczy!

Wychowawcy Waldemar Jasiak, Wojciech Kienast, Krystian Manowski oraz nauczyciel zawodu Barbara Fidler z wicedyrektor d.s. wychowawczych Małgorzatą Sobiechowską wystąpili we wrześniu ub.r. z wnioskiem do WORD w Pile o pomoc w realizacji konkursu „Z prawem jazdy w dorosłość”. Wniosek ten został przyjęty z aprobatą i wyrozumiałością.

- Podopieczni ośrodka zostali zaproszeni do Piły, by dowiedzieć się więcej o konkursie i odebrać materiały do nauki. W październiku została zorganizowana wycieczka. Młodzież została przyjęta z gościnnością przez organizatorów i głównych sponsorów – relacjonuje Waldemar Jasiak wychowawca z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy.

Aby znaleźć się w wyselekcjonowanej dziesiątce tych, którzy zakwalifikowali się do konkursu w WORD trzeba było przejść niełatwą drogę. Tym bardziej, że Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łobżenicy liczy ponad 130 podopiecznych, więc konkurencja była spora. Jednak o nagrody mogli powalczyć ci, którzy spełnili nie tylko warunek wiekowy (czyli ukończą 18 lat do dnia 31 sierpnia tego roku), ale przede wszystkim mogli pochwalić się nienagannym zachowaniem i tym, że przykładali się do nauki z zakresu przepisów i zasad ruchu drogowego. W realizację projektu wiele serca włożyli również opiekunowie wychowanków łobżenickiego Ośrodka, którzy dokładnie przygotowali swoich podopiecznych do konkursu, a w WORD wspierali ich i dopingowali.

- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Łobżenicy to placówka z 65–letnią tradycją pracy resocjalizacyjnej i wychowawczej. Posiada 132 miejsca. Obecnie przebywa u nas 95 wychowanków w gimnazjum i w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Takie inicjatywy jak ta, podejmowane we współpracy z różnymi instytucjami, mają pomóc nam we wprowadzaniu młodzieży, która weszła wcześniej w konflikt z prawem, do społeczeństwa. Dodatkowe kwalifikacje w postaci prawa jazdy ułatwią im start w dorosłe życie – dodaje Waldemar Jasiak.

Dodać należy, że konkurs „Z prawem jazdy w dorosłość” po raz pierwszy był skierowany wyłącznie do podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy. Wcześniej był organizowany dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wszyscy uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą i znajomością kodeksu drogowego.

Konkurs zawsze jest realizowany przy wsparciu pilskiej firmy SPH Credo, która dostarczyła materiały dydaktyczne. Nauka trwała ponad trzy miesiące. W tym czasie w Ośrodku odbywały się specjalne wykłady, a podopieczni byli systematycznie odpytywani z przyswojonej wiedzy.

- Wszyscy jesteście zwycięzcami. Zdobytej wiedzy nikt wam już nie odbierze. A jeżeli na egzaminie państwowym pójdzie wam tak dobrze jak w dzisiejszym konkursie, to o prawo jazdy nie musicie się martwić. Trzymam za was kciuki! - dodał właściciel firmy SPH Credo w Pile, radny RM w Pile, Jacek Bogusławski.

Przed zwycięzcą i zdobywcami – drugiego i trzeciego miejsca już niebawem egzamin państwowy na prawo jazdy.

I miejsce – Bartosz Śląski, II miejsce – Mateusz Knitowski, III miejsce - Łukasz Wojtczak.

(es)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama