Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Przepraszam, czy tu straszy?! Na Buczka jak w średniowieczu!

Lokatorzy budynków przy ul Buczka nr 58, 60, 62, 64 i 66 są bezradni, dlatego zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o pomoc w nagłośnieniu problemów z którymi borykają się na co dzień. Twierdzą, że Urząd Miasta ich ignoruje, a Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej traktuje jak lokatorów drugiej kategorii.
Przepraszam, czy tu straszy?! Na Buczka jak w średniowieczu!

W liście do redakcji czytamy: „Pragniemy wyrazić swoje żale oraz niezadowolenie z powodu wieloletnich zaniedbań ze strony administracji obiektów, które zamieszkujemy. Na skutek interwencji prasowej w miesiącu sierpniu 2016 roku jesienią prowizorycznie wyrównano drogę wewnętrzną oraz w grudniu ogrodzono śmietnik, aby mieszkańcy z sąsiednich wspólnot mieszkaniowych korzystali ze swoich pojemników. To tylko nic nie znacząca kosmetyka w obliczu problemów, które mieszkańcy odczuwają dotkliwie na co dzień. Pragniemy, by działalność administratora nie ograniczała się tylko do wycinki drzew przed domem”.

Mieszkańcy nadmieniają także, że od kilkudziesięciu lat nie są malowane klatki schodowe, których wygląd jest przerażający. Poobijane tynki, łuszcząca się farba itp. Budynek wymaga ocieplenia. Zły stan izolacji powoduje, że zimą jest za zimno, a latem za gorąco. Fatalny jest stan stolarki okiennej części mieszkań, strychów i drzwi wejściowych. Powoduje, że są bardzo duże ubytki ciepła, szczególnie na ścianach szczytowych.

- To jest marnotrawstwo coraz droższego węgla. Ponoć nasz budynek uchodzi za zabytkowy, a standard ma poniżej obiektów typu socjalnego! – mówią - O zabytki należy dbać i włączyć do programu „Kawka” wzorem kilku wspaniałych odrestaurowanych budynków przy ul. Browarnej i Witosa…

Mieszkańcy oczekują od władz zainteresowania się ich problemami i określenia konkretnych planów działań w celu poprawy stanu technicznego budynków.

 

***

W odpowiedzi Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile informuje, że w 2016 roku zostały przeprowadzone prace remontowo – konserwacyjne w budynku przy ulicy Buczka 58-66  jak i wokół niego polegające na: bieżącej naprawie dachu; regulacji i bieżącej naprawie drzwi wejściowych do poszczególnych klatek schodowych; postawieniu obudowy śmietnikowej. Ponadto – jak dodaje MZGK - na prośbę mieszkańców zostały wycięte drzewa w celu umożliwienia dowozu opału, a także dokonano naprawy uszkodzonego chodnika oraz drogi dojazdowej poprzez jej utwardzenie tłuczniem.

MZGM podkreśla, że w planie remontów na 2017 r. ujęto częściowy remont pokrycia dachowego nad klatkami nr 64-66. Z kolei ze względu na ograniczone środki finansowe remont klatek schodowych, wymiana stolarki okiennej wraz z dociepleniem budynku, nie są planowane na rok 2017.

- W budynku mieszkalnym przy ul. Buczka 58-66 znajduje się 20 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej 945,87 m2. Zaległości z tytułu czynszu wobec Gminy Piła wynoszą 23 238,11 na dzień 27.01.2017 r – dodaje Jagoda Oburota z Urzędu Miasta Piła. I dodaje, że MZGM w miarę swoich możliwości finansowych, na bieżąco dokonuje napraw budynku przy ul. Buczka 58-66 oraz terenu wokół budynku i działania takie będzie kontynuował w przyszłości: - Z uwagi na ograniczone przychody z tytułu czynszu najmu, zaległości najemców lokali w zapłacie czynszu oraz ogrom potrzeb remontowych, albowiem w podobnym stanie technicznym jak w/w budynek jest większość nieruchomości wchodzących w skład gminnego zasobu mieszkaniowego, nie jest możliwe wykonanie w krótkim czasie remontu kapitalnego wszystkich nieruchomości wymagających tego typu działań.

(es)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama