- Nie jest łatwo wyrazić podziękowania, które dosłownie oddałyby naszą wdzięczność za cierpliwość, życzliwość i zaangażowanie w kształtowanie osobowości i przekazywanie uczniom niezbędnej wiedzy, opartej o właściwy system najbogatszych wartości etycznych i moralnych – powiedział Starszy Cechu, Jan Janczewski. - Każdy Nauczyciel – Mistrz podejmuje się zadań najbardziej wymagających. To on pomaga przezwyciężać trudności, motywuje i wspiera. Utwierdza swojego ucznia, że dokonał właściwego wyboru zawodu. Pragnę podziękować Nauczycielom-Mistrzom za ogromne poświęcenie, zaufanie i oddanie, za to, że podjęli niełatwy trud wychowania kolejnych pokoleń.
***
Na wniosek Cechu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie wyróżnił srebrną odznaką „za szkolenie uczniów w rzemiośle” zasłużonych mistrzów szkolących. Za propagowanie kształcenia zawodowego w środowisku lokalnym, za podnoszenie jakości kształcenia i wychowania młodzieży z uwzględnieniem tradycji rzemieślniczych odznaczenia otrzymali: Ryszard Janowiak- Zakład Stolarski w Osieku n/Not. oraz Edward Paprocki- Piekarnia-Cukiernia „ANNA”w Wyrzysku
Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego na terenie miasta Piły i powiatu pilskiego przyznała złotą i srebrną odznakę „ za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Złotą odznakę „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”otrzymał Krzysztof Gast- AUTO-SERWIS w Wysokiej; Srebrną uhonorowano Michała Kranca- Salon Fryzjerski ANGELO RIVIERI w Pile.
Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za wybitne osiągnięcia i zasługi dla Cechu wyróżnił dyplomem z medalem rzemieślników, którzy zakończyli swoją kilkudziesięcioletnią pracę. Jest to podziękowanie za dotychczasową współpracę z pilskim Cechem, zaangażowanie i promocję rzemiosła oraz duży wkład w budowę Domu Rzemiosła. Medal z dyplomem otrzymali: Łucja Rusiecka, która prowadziła Zakład Fryzjerski w Wyrzysku oraz Zbigniew Grabowski - Zakład Dekarski w Pile.
W trakcie uroczystości wręczono także DYPLOMY JUBILEUSZOWE za długoletnie prowadzenie działalności gospodarczej. Za 20 lat prowadzenia działalności gospodarczej wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Gast- AUTO-SERWIS w Wysokiej oraz Michał i Adam Fangrof - Niezależna Stacja Obsługi BMW Fangrof w Pile. Dyplomy z okazji 10 jubileuszu wręczono: Magdalenie Sommerfeld - STUDIO TRENDY w Pile oraz Mirosławowi Poloczkowi - Przewozy Autokarowe, Mechanika Pojazdowaw Osieku n/Not.
Ponadto Komisja Cechowa za jakość wykonywanych usług i dynamiczny rozwój firmy przedłużyła Certyfikaty cechowe następującym zakładom rzemieślniczym: Alojzy Mrotek - Zakład Mięsny w Gromadnie, Adam Nowak - Zakład Obróbki Drewna ZODAN w Wysokiej.
Nauczyciele-mistrzowie zostali również uhonorowani podczas powiatowego Dnia Edukacji w Pile, zorganizowanego w piątek, 13 października. Nagrody i gratulacje z rak starosty odebrali: Barbara Muszyńska - Salon Fryzjersko-Kosmetyczny OLIWIA w Pile, Marek Przybylski- Usługi Remontowo-Budowlane w Pile oraz
Grzegorz Kurzajczyk - FPH RARYTAS w Pile.
***
U nauczycieli-mistrzów zrzeszonych w pilskim Cechu Rzemiosł Rożnych zdobywają zawód uczniowie z ZSP Nr 1, 2 , 3 w Pile, ZSP w Trzciance, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Młodzież szkoli się w 79 zakładach rzemieślniczych w Pile i na terenie powiatu pilskiego. Wśród najchętniej wybieranych zawodów króluje fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych, ale zainteresowaniem cieszy się również wiele innych, jak lakiernik, stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, cukiernik piekarz, ale też np. murarz-tynkarz, elektryk czy wędliniarz.
Chętnych brakuje natomiast do zawodów: złotnik, jubiler, fotograf, krawiec, szewc i zegarmistrz.
Napisz komentarz
Komentarze