Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rocznica odzyskania niepodległości i konkurs na plakat

Będzie się działo- duża dawka patriotyzmu urozmaicona wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi, a do tego konkurs, jakiego jeszcze nie było. Mowa o nadchodzącym Narodowym Święcie Niepodległości w Pile.
Rocznica odzyskania niepodległości i konkurs na plakat

W przededniu, 10 listopada w kościele p.w. Św. Rodziny z koncertem pieśni patriotycznych wystąpią Poznańskie Słowiki. Wstęp wolny. W świąteczne przedpołudnie wystartuje organizowany przez powiat Bieg Niepodległości. Na godzinę 12.00 zaplanowano uroczystą sesje Rady Miasta, po niej, o godz. 15.00 na Placu Zwycięstwa odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy na Placu Zwycięstwa odbędą się dalsze uroczystości patriotyczne.

W programie świątecznej sesji Rady Miasta umieszczono m.in. uchwalenie nazwy dla skweru. Przewodniczący RM, Rafał Zdzierela nie podaje jednak jeszcze szczegółów o jaką nazwę chodzi i o jaki skwer. Rozdane też zostaną nagrody w konkursie plastycznym na plakat z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs ten właśnie został ogłoszony.

Do udziału w konkursie zaprasza Prezydent Miasta Piły, Przewodniczący Rady Miasta oraz Regionalne Centrum Kultury-Fabryka Emocji. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów wszystkich pilskich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Prace konkursowe powinny być przygotowane dowolną techniką ręczną (wszystkie techniki malarskie, graficzne i rysunkowe w formacie nie mniejszym niż A3). Należy je złożyć w Biurze Rady Miasta przy pl. Staszica 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Termin składania prac upływa 6 listopada 2017 r. o godz. 15:00.

Jury nagrodzi w każdej z 3 grup wiekowych po 3 najlepsze prace (grupa I – uczniowie klas I – III szkół podstawowych, grupa II – uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych oraz klas II-III oddziałów gimnazjalnych, grupa III - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych). Przewidziano nagrody rzeczowe – bony EMPIK o wartości: 500 zł za I miejsce, 400 zł  za II miejsce, 300 zł za III miejsce. Regulamin konkursu na stronie Urzędu Miasta.

Jak podkreśla prezydent, zwycięska praca będzie oficjalnym plakatem obchodów przypadającego w przyszłym roku Jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie Piły.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lux veritatisTreść komentarza: Ma.Data dodania komentarza: 5.04.2025, 12:12Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama