Automaty do gier zabezpieczyli w trakcie wspólnych działań policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile i funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, z Oddziałem w Koszalinie Niezarejestrowane maszyny, służące do nielegalnego urządzania gier hazardowych, znajdowały się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, któremu grozi wysoka kara grzywny.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile, ustalili, że w jednym z budynków mieszczącym się w Wałczu, na terenie województwa zachodniopomorskiego urządzane są nielegalne gry hazardowe.
- Funkcjonariusze ustalili, że obiekt jest monitorowany, tak aby osoby przebywające w środku miały podgląd kto chce wejść do wnętrza. Szyby lokalu były oklejone, także z zewnątrz nie było widać, co dzieje się w środku. 31 października br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, z Oddziałem w Koszalinie przystąpili do realizacji. Po wejściu do ustalonego budynku, funkcjonariusze zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych oraz rejestrator kamer monitoringu – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.
Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali 22-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który wbrew przepisom art. 109 Ustawy Kodeksu Skarbowego uczestniczył w nielegalnych grach hazardowych. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny.
- Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie. Zgodnie z nowymi przepisami, zmieniła się wysokość kar oraz rozszerzył się zakres podmiotów, które podlegają karom za łamanie przepisów ustawy. Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty urządzające nielegalne gry na automatach, ale także właściciele lokali, w których urządzane są takie gry oraz osoby, które korzystają z nielegalnych automatów – podaje Policja.
Napisz komentarz
Komentarze