Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Abstrakcja w TDKu

W Trzcianeckim Domu Kultury otwarta została wystawa hannowerskiego artysty Bernharda Reimanna. Jest to pierwsza wystawa tego niemieckiego artysty poza granicami kraju.
Abstrakcja w TDKu

Bernhard Reimann malarstwo akrylowe odkrył dla siebie w 2008 roku. Od tego czasu

całkowicie poświęcił się tworzeniu abstrakcyjnych obrazów. - Źródłem mojego malarstwa jest to, co czuję. Maluję przeważnie naturę, krajobraz wokół mnie. Te myśli, pomysły, które powstają wewnątrz mnie, staram się przenieść na materiał, karton czy drewno – mówił podczas otwarcia Bernhard Reimann.

Pomysł na zorganizowanie wystawy w Trzcianeckim Domu Kultury powstał cztery lata temu. W 2013 roku Elżbieta Wasyłyk, artysta malarz, instruktor Trzcianeckiego Domu Kultury zaprezntowała w galerii niemieckiego Lehrte kilka swoich obrazów. Wiceburmistrz niemieckiego miasta partnerskiego Burkhard Hoppe zaangażowany we współpracę z Trzcianką zaproponował organizację wystawy w Trzcianeckim Domu Kultury. Udało się. Podczas otwarcia wystawy w marynarkę Wiceburmistrza Lehrte wpięty był herb Trzcianki. - Dla mnie Trzcianka jest taką drugą "małą ojczyzną". Jestem tutaj bardzo chętnie i często. Ważna dla mnie jest też współpraca naszych mieszkańców – mówi Burkhard Hoppe.

Krzysztof Czarnecki, Burmistrz Trzcianki oraz Grażyna Zozula, Wiceburmistrz, po oficjalnym przywitaniu gości wręczyli niemieckim gościom pamiątki związane z Trzcianką i zaprosili do udziału w obchodach 286. rocznicy nadania Trzciance Praw Miejskich.

(MaJo)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama