Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Jubileusz Olimpiady Ekologicznej

W konkursie wzięli udział zwycięzcy poprzednich etapów z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, wągrowieckiego, złotowskiego i pilskiego
Jubileusz Olimpiady Ekologicznej

Po raz dziesiąty w Pile – stolicy powiatu pilskiego odbyła się Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski. W konkursie, już tradycyjnie zorganizowanym w gmachu pilskiego Starostwa, wzięli udział zwycięzcy poprzednich etapów z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko – trzcianeckiego, wągrowieckiego, złotowskiego i pilskiego. Łącznie w trzech kategoriach wiekowych swoją nieprzeciętną wiedzą na temat ekologii popisało się 115 uczestników.

- Gratuluję zwycięzcom i zapraszam na uroczyste wręczenie nagród w Młodzieżowym Domu Kultury, zaplanowane na piątek, 24 listopada. To dla nas zaszczyt, że powiat pilski może po raz kolejny gościć cały subregion i promować ekologię, która jest nam bardzo bliska, o czym świadczy choćby zakończona właśnie termomodernizacja budynku przy alei Wojska Polskiego 49B w Pile – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Wasze zmagania stanowią formę czystej rywalizacji i to w podwójnym wymiarze, bo przecież ekologia to właśnie dbałość o czystość planety. Korzystając z okazji, dziękuję również sponsorom tego wydarzenia, któremu, jako Powiat Pilski, po raz kolejny mamy zaszczyt przewodniczyć – powiedział przed rozpoczęciem zmagań Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Triumfatorów znamy już dzisiaj, ale uroczyste podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród dla finalistów etapu subregionalnego i zwycięzców konkursu na poziomie powiatu pilskiego, odbędzie się w piątek, 24 listopada o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. Właśnie wtedy uczestnicy Olimpiady otrzymają między innymi telefony komórkowe, smartwatche, głośniki bluetooth, słuchawki i odtwarzacze MP4. Nagrody są imponujące.

Olimpiada Subregionalna dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także przez powiaty: złotowski, chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki i wągrowiecki. Nagrody ufundowali również sponsorzy: Polski Związek Łowiecki, Nadleśnictwo Kaczory, Nadleśnictwo Zdrojowa Góra i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile.

***

 

Wyniki X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski:

 

- szkoły podstawowe

 

zwycięzcy

Wiktor Dzidziul – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile

Mateusz Lipczyński – Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży

Jakub Kujawski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile

 

wyróżnieni

1. Antonina Kokosz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chodzieży

2. Antonina Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa w Wyrzysku

3. Maciej Pieprz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Czarnkowie

4. Jakub Torochow – Szkoła Podstawowa w Falmierowie

5. Karolina Gurda – Szkoła Podstawowa w Wysokiej

 

- szkoły gimnazjalne

 

zwycięzcy

1. Agata Rafałowicz – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Sypniewie

2. Łukasz Herbuś – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Lipce

3. Gabriela Bazimierowska – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile

 

wyróżnieni

1. Michał Baran – Klasa Gimnazjalna Szkoły Podstawowej w Wągrowcu

2. Kacper Wachowski – Klasa Gimnazjalna Szkoły Podstawowej w Wyrzysku

3. Maciej Strzałkowski – Społeczne Gimnazjum w Chodzieży

4. Alicja Tyrańska – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile

5. Magdalena Wagner – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile

 

- szkoły ponadgimnazjalne

 

zwycięzcy

1. Michał Brzeziński – I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu

2. Stanisław Grabowski – I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie

3. Daria Baczkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Pile

 

wyróżnieni

1. Laura Stochaj – Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie

2. Maciej Bieluszko – I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie

3. Krzysztof Łapacz – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

4. Zuzanna Adamek – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile

5. Joanna Szczęśniak – I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie

 

W gronie laureatów znalazło się 12 przedstawicieli powiatu pilskiego, 5 – złotowskiego, 3 – chodzieskiego oraz po dwóch czarnkowsko – trzcianeckiego i wągrowieckiego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama