Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Piła targami stoi

Przed nami wiosenna, siódma już edycja subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Termin – piątek i sobota, 7 i 8 kwietnia, miejsce- pilski Inwest Park. W tym roku targom przyświecać będzie hasło „PODRÓŻ W ŚWIAT ROBOTYKI”. Wśród nowości- studyjny wyjazd do Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Pile, gdzie przedstawiony zostanie nowy kierunek informatyczny.
Piła targami stoi

Zastępca prezydenta, Beata Dudzińska:- Nasze targi z roku na rok zyskują na znaczeniu. W Pile przybywa inwestorów, którzy poszukują odpowiednich kadr i specjalistów. Dlatego to wydarzenie stanowi dziś integralną część zamierzeń nowych partnerów miasta. Targi zaplanowaliśmy tradycyjnie na piątek i sobotę. Piątek- dzień targów edukacyjnych - to czas dla szkół, zapraszamy młodzież i rodziców. W sobotę odbędą się targi pracy o kariery. W tym roku po raz pierwszy w historii wydarzenia mamy sponsora strategicznego - Thule Group i Sapa.

Piątkowe TARGI EDUKACYJNE odbędą się pod hasłem „Pilska Warsztatownia”. Jak informuje Jolanta Grzywalska – dyrektor ds. organizacyjnych Inwest-Park, w programie tego dnia znajdzie się bogata oferta edukacyjna, połączona z warsztatami, które poprowadzą trenerzy personalni.

Jolanta Grzywalska:- Na targach zaprezentują swoją ofertę edukacyjną pilskie szkoły ponadgimnazjalne, średnie oraz wyższe, a także pracodawcy z regionu. Doradcy zawodowi podczas indywidualnych konsultacji wskażą dalszą drogę edukacyjną.

Na targach swoją ofertę dla młodzieży przedstawi też m.in. pilski Cech Rzemiosł Różnych. Starszy Cechu, Jan Janczewski:- Chcemy zapoznać młodzież z zawodami rzemieślniczymi, w ciekawy sposób przybliżyć je i zachęcić gimnazjalistów do ich wyboru podczas podejmowania decyzji o kierunku dalszego kształcenia. Dlatego w naszym sektorze będzie się działo. Swoje umiejętności zaprezentuje fryzjer, dając pokazy strzyżenia i czesania, będzie murowanie i tynkowanie, klejenie tapet, malowanie, stolarstwo. Tapicer pokaże co można wyczarować ze starych mebli, fotograf uruchomi studio. Będzie elektryk, mobilne stanowisko wulkanizacyjne, mechanik samochodowy, sprzedawca, a nawet mobilna piekarnia, gdzie uczniowie klas pierwszych i drugich na oczach odwiedzających przygotują i upieką pieczywo.

W sobotę, drugiego dnia tragów, opatrzonego hasłem „Roboty współpracują z pracownikami” organizatorzy spodziewają się osób poszukujących pracy, chcących rozwijać swoje umiejętności
i zmienić ścieżkę kariery.

Jedną z atrakcji wydarzenia (w części targów edukacyjnych) będą prowadzone przez przedstawicieli Koła Naukowego CYBAiR Politechniki Poznańskiej pokazy oraz warsztaty dla młodzieży z budowy robotów. W piątek uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w programie pokazów Małego Inżyniera. Będą prezentowane eksperymenty chemiczne oraz pokazy robotyki z klocków LegoMinistrom NXT, EV3, Wedo.

Nowością w tej edycji jest możliwość skorzystania z wyjazdu studyjnego do Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM w Pile, który odbędzie się na koniec I dnia podczas targów edukacyjnych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama