Niepełnosprawni i Piły i regionu rozegrali kolejny drużynowy turniej Bocci.
Do turnieju pod patronatem Starosty Powiatu Pilskiego zgłosiło się 15 drużyn. To osoby z niepełnosprawnością reprezentujące różne środowiska.
- W turnieju swoją formę sprawdziły jedynie dwa zespoły zawodników o najwyższym stopniu niepełnosprawności na wózkach inwalidzkich z Piły: Liga Integracyjna Boccia Piła i zawodnicy ze Stowarzyszenia „Daj Radość Niepełnosprawnym” – mówi nam Andrzej Grzesik, instruktor Bocci z PWSZ Piła.
- Mecze rozegrane zostały w trzech kategoriach systemem „każdy z każdym” dostarczyły wiele emocji i ciekawych wyników, były okazją do rewanżu za porażki odniesione w turnieju letnim tego roku – dodaje Pan Andrzej.
Radości i ekspresji było co nie miara.
W kategorii dzieci i młodzieży oddziałów integracyjnych zwyciężyli reprezentanci Polskiego Związku Niewidomych Koło w Pile, przed ich rywalami ze Szkoły Podstawowej Nr 11, Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy ZSG w Pile oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczy w Pile i Szkołą Przysposabiającą do Pracy przy ZSG w Pile.
W grupie Warsztatów Terapii Zajęciowej zwyciężyły WTZ „Caritas” Piła, przed WTZ Morzewo, i WTZ Ujście i WTZ Motylewska Piła.
DPS z Rzadkowa okazał się najlepszy w grupie stowarzyszeń i DPS-ów. Za podopiecznymi rzadkowskiej placówki uplasowali się: DPS Dębno, Stowarzyszenie Krok po Kroku HSA Piła, Integracyjna BOCCIA Piła, Stowarzyszenie „Daj Radość Niepełnosprawnym” Piła oraz DPS Falmierowo.
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani pamiątkowymi medalami, mikołajkowymi paczkami słodyczy, a najlepsze zespoły uhonorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi. Niepełnosprawnym wręczenia dokonali Przemysław Pochyliski etatowy, członek Rady Powiatu i doc. dr inż. Jan Polcyn Prorektor pilskiej PWSZ.
Fundatorami nagród byli: Eligiusz Komarowski Starosta Powiatu Pilskiego, Prof. dr hab. Donat Mierzejewski JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica, Grażyna Sobieraj Właściciel Firmy GRAPIL, Zbigniew Łapacz Właściciel Firmy OLIMP. Do sprawnego przeprowadzenia zawodów tradycyjnie przyczynili się studenci, tym razem Ci z II roku fizjoterapii, występujący w roli sędziów oraz wykładowcy Studium WFiS PWSZ w Pile.
Super impreza, super integracja, ekspresjonizm!
Boccia - to nie jest gra w kulki!
Niepełnosprawni i Piły i regionu rozegrali kolejny drużynowy turniej bocci. Okazją do spotkania na hali sportowej PWSZ w Pile, był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Ten przypadał na 3 grudnia. To data ustanowiona decyzją ONZ w roku 1992.
- 04.12.2017 15:13 (aktualizacja 03.08.2023 01:47)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze