Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz odpowiedzą przed Sądem. Grozi im nawet kilka lat więzienia.
Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków.
W miniony weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy, zatrzymali na terenie naszego powiatu dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. To kierowcy samochodów osobowych. Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca samochodem Chrysler, mieszkanka gminy Wysoka. Podczas kontroli stanu trzeźwości 53-letniej kobiety, okazało się, że miała ona w wydychanym powietrzu blisko dwa promile.
Podczas kontroli na terenie powiatu pilskiego, policjanci z pilskiej „drogówki” zatrzymali również 29-letniego mieszkańca gminy Kaczory, który prowadził swój pojazd Citroen znajdując się pod wpływem narkotyków i wpadł do rowu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Przypominamy!!! Nietrzeźwi użytkownicy dróg lub będący pod wpływem narkotyków, piraci drogowi stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Pilscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.
Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. W okresie od miesiąca maja 2017 roku do końca grudnia 2017 roku swój stan trzeźwości przebadało blisko 2 tys. osób!!! Część z tych osób nie wsiadła za kierownicę i dzięki temu nie stworzyli oni potencjalnego zagrożenia.
Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.
Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…
KPP
Napisz komentarz
Komentarze