Nasz projekt jest istotnym elementem w przygotowaniu młodych ludzi do samodzielnego podejmowania osobistych decyzji finansowych - mówi Ewa Kruk ze Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. - Decyzje te powinny być poprzedzone procesem planowania, analizy oraz umiejętnością krytycznego myślenia, a w efekcie dokonaniem najlepszego, świadomego wyboru.
W trakcie zajęć z wiedzy finansowej uczniowie dowiedzą się, jak właściwie planować domowe finanse. Zostaną im także przedstawione zagrożenia i konsekwencje wynikające z nieprzemyślanego wydawania pieniędzy czy zadłużania się. Poznają najczęstsze błędy popełniane przez osoby zadłużone oraz drogę do wyjścia z kłopotów finansowych. Lekcje będą prowadzone przez doświadczonych pedagogów liceum, którzy odbyli specjalistyczne szkolenie zorganizowane przez SKEF m.in. we współpracy z Grupą KRUK.
Jak pokazało badanie przeprowadzone przez Grupę KRUK wśród uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im Marii Curie-Skłodowskiej w Pile, aż 70 proc. licealistów nigdy nie opracowywało planu wydawania własnych pieniędzy. Jednocześnie okazuje się, że uczniowie chętnie chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu edukacji ekonomicznej. Ci, którzy wezmą udział w projekcie, otrzymają od Stowarzyszenia autorski podręcznik „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, a od Grupy KRUK skarbonki oraz planery domowego budżetu.
Pilskie liceum jest jedną z 22 polskich szkół, które biorą udział w tegorocznej edycji projektu „Żyj finansowo! Czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.
Napisz komentarz
Komentarze