Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

Umowy patronackie PWSZ w Pile z „Mechanikiem” i „Budowlanką” podpisane!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile dołączyły do placówek współpracujących z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile. W środę, 19 kwietnia, umowę patronacką parafowali: Eligiusz Komarowski – starosta pilski, prof. Donat Mierzejewski – rektor PWSZ w Pile oraz dyrektorzy obu szkół: Jacek Sikorski i Stanisław Ciołek.
Umowy patronackie PWSZ w Pile z „Mechanikiem” i „Budowlanką” podpisane!

- Ponadgimnazjalne szkoły prowadzone przez Powiat Pilski podpisały już prawie dwadzieścia umów i porozumień z uczelniami wyższymi. Dziś doszły dwie kolejne – tym razem z ambasadorem północnej Wielkopolski w zakresie szkolnictwa wyższego, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wierzę, że przyniesie ono oczekiwane skutki dla każdej ze stron. Budujące jest to, że wszyscy jesteśmy z jednego ośrodka i w ten sposób przyczyniamy się do wzmacniania integracji lokalnej – powiedział Eligiusz Komarowski tuż przed podpisaniem umów.

Prof. Donat Mierzejewski dodał: - Współczesny rynek potrzebuje coraz bardziej kompetentnego i wykwalifikowanego pracownika, dlatego dążymy do tego, żeby nasza współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi miała jak najszerszy zakres. Dziś nawet na stanowiskach produkcyjnych potrzebni są inżynierowie. Szkołom, które związały się z nami umowami, oferujemy to, co najlepsze: nasze laboratoria, naszych wykładowców. Dla nas wartością dodaną będzie informacja, jaka pójdzie w świat z waszych szkół, że warto u nas studiować kierunki zawodowe, warto być inżynierem, bo dzięki temu dużo łatwiej można znaleźć pracę.

Dyrektorzy szkół, Jacek Sikorski (ZSP nr 1) i Stanisław Ciołek (ZSP nr 3), byli zgodni w swoich wypowiedziach: - Jesteśmy wdzięczny uczelni i pracownikom Starostwa za to, że pomogli kierowanym przez nas szkołom parafować tak istotne dla nas dokumenty. Nasze placówki mają charakter zawodowy, więc mamy nadzieję, że kolejne lata pokażą, iż te umowy zdadzą egzamin i zadowolą każdego, kto je podpisywał.

Celem współpracy uczelni z obiema szkołami średnimi jest realizowanie kształcenia zawodowego na możliwie najwyższym poziomie. Uczelnia zobowiązuje się do wspierania realizacji celów dydaktycznych obu placówek, użyczenia specjalistycznych pracowni i laboratoriów do prowadzenia zajęć oraz pomocy w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które mogłyby wpływać na jakość funkcjonowania szkół. Umowa może również wzmocnić współpracę  pomiędzy samorządami – studenckim i uczniowskim.

Oprócz „Mechanika” i „Budowlanki”, umowy o współpracy z pilską PWSZ podpisały wcześniej także ZSP nr 2 w Pile, ZSP w Łobżenicy, Powiatowe Centrum Edukacji w Pile oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Czytaj też w najbliższym wydaniu TN


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Uczeń budowlanki 24.04.2017 19:42
Żeby jeszcze coś z tych umów wynikało

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: pokój bez klamekTreść komentarza: Ja bym rozgraniczył picie płynów, których skutkiem jest wygaszenie trzęsiączki starczej a który płyn nie ma wpływu na trzęsiączkę. Z mojego doświadczenia jak byłem studentem, miałem kumpla w akademiku. Mimo młodego wieku (22) nie był w stanie funkcjonować bez flaszki wódki od rana. Trząsł się i klekotał szukając swojej teczki, a tam likier curacao albo miętowy, albo cherry. Po wytrąbieniu dwóch setek, natychmiast uspokajał się. Drżenia wygasały się natychmiast. Są napoje bezalkoholowe, ale one nie dają skutku tłumienia drgawek. Niektóre soki mogą przywracać kontakt ze światem. O tym informował ludność Mariusz Szalbierz w komunikacie Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego, że sok grapefruitowy daje efekt w postaci odświeżenia umysłu.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:16Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: do głupkaTreść komentarza: Odmiana nazwisk zakończonych na -wicz w liczbie mnogiej wymaga końcówki -wiczowie a nie -wicze.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:04Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: psychiatraTreść komentarza: Brunek ze swoim emploi jest protoplastą Tuska.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:51Źródło komentarza: Czy burmistrz Wolski próbuje ponownie skłócić gminę?
Reklamadotacje rpo
Reklama