Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Umowy patronackie PWSZ w Pile z „Mechanikiem” i „Budowlanką” podpisane!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile dołączyły do placówek współpracujących z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile. W środę, 19 kwietnia, umowę patronacką parafowali: Eligiusz Komarowski – starosta pilski, prof. Donat Mierzejewski – rektor PWSZ w Pile oraz dyrektorzy obu szkół: Jacek Sikorski i Stanisław Ciołek.
Umowy patronackie PWSZ w Pile z „Mechanikiem” i „Budowlanką” podpisane!

- Ponadgimnazjalne szkoły prowadzone przez Powiat Pilski podpisały już prawie dwadzieścia umów i porozumień z uczelniami wyższymi. Dziś doszły dwie kolejne – tym razem z ambasadorem północnej Wielkopolski w zakresie szkolnictwa wyższego, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Wierzę, że przyniesie ono oczekiwane skutki dla każdej ze stron. Budujące jest to, że wszyscy jesteśmy z jednego ośrodka i w ten sposób przyczyniamy się do wzmacniania integracji lokalnej – powiedział Eligiusz Komarowski tuż przed podpisaniem umów.

Prof. Donat Mierzejewski dodał: - Współczesny rynek potrzebuje coraz bardziej kompetentnego i wykwalifikowanego pracownika, dlatego dążymy do tego, żeby nasza współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi miała jak najszerszy zakres. Dziś nawet na stanowiskach produkcyjnych potrzebni są inżynierowie. Szkołom, które związały się z nami umowami, oferujemy to, co najlepsze: nasze laboratoria, naszych wykładowców. Dla nas wartością dodaną będzie informacja, jaka pójdzie w świat z waszych szkół, że warto u nas studiować kierunki zawodowe, warto być inżynierem, bo dzięki temu dużo łatwiej można znaleźć pracę.

Dyrektorzy szkół, Jacek Sikorski (ZSP nr 1) i Stanisław Ciołek (ZSP nr 3), byli zgodni w swoich wypowiedziach: - Jesteśmy wdzięczny uczelni i pracownikom Starostwa za to, że pomogli kierowanym przez nas szkołom parafować tak istotne dla nas dokumenty. Nasze placówki mają charakter zawodowy, więc mamy nadzieję, że kolejne lata pokażą, iż te umowy zdadzą egzamin i zadowolą każdego, kto je podpisywał.

Celem współpracy uczelni z obiema szkołami średnimi jest realizowanie kształcenia zawodowego na możliwie najwyższym poziomie. Uczelnia zobowiązuje się do wspierania realizacji celów dydaktycznych obu placówek, użyczenia specjalistycznych pracowni i laboratoriów do prowadzenia zajęć oraz pomocy w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które mogłyby wpływać na jakość funkcjonowania szkół. Umowa może również wzmocnić współpracę  pomiędzy samorządami – studenckim i uczniowskim.

Oprócz „Mechanika” i „Budowlanki”, umowy o współpracy z pilską PWSZ podpisały wcześniej także ZSP nr 2 w Pile, ZSP w Łobżenicy, Powiatowe Centrum Edukacji w Pile oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Czytaj też w najbliższym wydaniu TN


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Uczeń budowlanki 24.04.2017 19:42
Żeby jeszcze coś z tych umów wynikało

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama