Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Krótsza trasa z Wysokiej do Łobżenicy

Już niebawem znacznie skrócony zostanie dojazd z Wysokiej do Łobżenicy - z 20,2 km do 13,9 km. Prace budowlane związane z przebudową drogi Kruszki – Kijaszkowo trwają od stycznia. Termin oddania drogi planowany jest na 31 lipca 2017 roku.
Krótsza trasa z Wysokiej do Łobżenicy

Inwestycja dotyczy odcinka o długości 3,6 km i szerokości 5,5 m, z obustronnymi poboczami 
o szerokości 1 m, zjazdami do posesji i pól oraz kanałem technologicznym na całej długości drogi. Oprócz położenia asfaltu, do wykonania jest również  chodnik wzdłuż części drogi. 
Radości nie kryją  mieszkańcy gminy Łobżenica, ponieważ stan tej drogi jest fatalny – dziury i kruszejące krawędzie asfaltu od lat były zmorą kierowców. Na inwestycję mieszkańcy czekali bardzo długo. Powiat Pilski od blisko dwóch lat uczestniczył w rozmowach na temat pozyskania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dodatkowo udało się tę inwestycję połączyć z inwestycją Gminy Łobżenica: budową drogi Łobżenica - Kruszki, jest więc to rozwiązanie kompleksowe. 
Przed rozpoczęciem inwestycji, droga powiatowa nr 1197P na odcinku Kruszki-Kijaszkowo składała się z ponad trzech kilometrów nawierzchni gruntowej oraz pozostałego odcinka o nawierzchni bitumicznej i z kostki kamiennej. 
- Cieszę się, że po wieloletnich staraniach można wreszcie nadać tej trasie nową jakość. Od sierpnia mieszkańcy gminy będą poruszali się po nowej drodze, która dodatkowo pozwoli kierowcom zaoszczędzić czas, gdyż skrócony odcinek to ponad 6 km. Mam również nadzieję, że droga ta kiedyś będzie stanowić część tzw. obwodnicy północnej powiatu pilskiego – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski, który właśnie wizytował budowę. 
Inwestycję wykonuje firma „Pol-Dróg Drawsko Pomorskie S.A., wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych 
z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”. Wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 63,63% poniesionych kosztów. 
źródło: powiat


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mamona 11.05.2017 11:09
A może roboty dodatkowe były już dawno przewidziane? Pozdrowienia dla wice ;)

krystian 10.05.2017 23:46
Ta budow to porażka... wstrzymali podobno roboty bo Wykonawca trafil na gline. Nie zabezpieczyl jej przed opadami deszczu i zrobiła się ciaparaja. Ale na szczescie nie bedzie powiat dopłacał dodatkowej kasy na wzmocnienie podłoża bo projekt przewidywał ewentualnie takie ryzyko Wykonawcy... no chyba że dopłacą... ale ktoś na pewno odpowie za niesłuszne wydawanie pieniędzy na roboty dodatkowe... oj odpowie bo anioł stróż czuwa :-)

Olek 27.04.2017 18:56
W końcu...

kolo 27.04.2017 14:22
Podobno prace zostały wstrzymane?

Fifi 26.04.2017 22:23
Pięknie, to jest krok naprzód. Ten czy ów woli zmieniać nazwy ulic zamiast poprawiać stan ich nawierzchni.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama