Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Uczelnia po nowemu

Dni Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM przy ul. Kołobrzeskiej w Pile są policzone. W jego miejsce z dniem 1 października br. ma powstać Nadnotecki Instytut UAM w Pile.
Uczelnia po nowemu

Zmiana wynika z przepisów. Na mocy ustawy w 2012 roku wszystkie Ośrodki Zamiejscowe miały zostać zniesione. Dla ścisłości- prawie wszystkie. Ośrodek w Pile miał o pięć lat przedłużony okres przekształcania. Ten okres właśnie mija.

Jak poinformował rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu  prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, z dniem 20 września 2017 roku Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny UAM w Pile zostanie zamknięty. Jest jednak pozwolenie Senatu UAM, aby od 1 października br. utworzyć w to miejsce Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Do pełni sukcesu brakuje jeszcze tylko zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rektor Andrzej Lesicki:- Liczymy, że w ciągu najbliższych miesięcy uzyskamy odpowiednie zgody i zaczniemy kontynuować to co już w zasadzie robimy, czyli kształcić studentów w Pile, tyle że już nie przez wydziały poznańskie, ale przez jednostkę która będzie w Pile samodzielną, podstawową jednostką organizacyjną zupełnie innej, wyższej rangi.

W Pile prowadzone byłyby dwa kierunki studiów: gospodarka wodna i technologie informatyczne. Jak podaje Urząd Miasta, powstanie tego drugiego kierunku jest wynikiem zapotrzebowania zgłaszanego przez władze Piły. Uznały technologie informatyczne za kierunek bardzo potrzebny, związany z planami rozwoju miasta i napływem nowych inwestorów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hania 29.04.2017 01:48
Szkoda...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama