Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mundur czołgisty z Belgii na pilskiej wystawie

Jak już podawaliśmy, Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza w weekend na otwarcie wystawy stałej „Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej”, pokazującej rozwój motoryzacji w Wojsku Polskim oraz przypominającej o ośrodkach szkolących żołnierzy. Muzeum poinformowało nas, że właśnie przybyła mu nowa atrakcja…
Mundur czołgisty z Belgii na pilskiej wystawie

Attache wojskowy z ambasady w Hadze dostarczy na wystawę mundur czołgisty przekazany za zgodą Ministra Obrony Narodowej Belgii.

Impreza odbędzie się w sobotę 14.07.2018r. W godz. 12:00 – 16:00 na pilskim lotnisku, schronohangary nr 3 i 4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rezerwista 12.07.2018 11:12
Do Weterana: Szanowny panie - jak pewnie wielu innych rodaków, sam również kiedyś nosiłem mundur, nawet zdarzyło mi się służyć przez kilka lat w Pile. Od jakiegoś już czasu przyglądam się poczynaniom entuzjastów PMW. Wypada się tylko cieszyć z tego, że pojawiło się grono osób, które chociażby w taki sposób chcą zachować dla innych fragmenty historii wojska w Pile. Z rozmowy telefonicznej, jaką niedawno miałem z p. Przemkiem Olszyńskim wiem, z jakimi codziennymi trudnościami borykają się ci pasjonaci. Tym niemniej - ONI CHCĄ TO NADAL ROBIĆ !! Po prostu ! Panie Weteranie - pański sposób artykulacji argumentów przypomina bardzo, ale to bardzo styl i retorykę pewnego pilskiego stowarzyszenia skupiającego byłych wojskowych. "Perłą" tegoż stowarzyszenia, jest jego prezes - człowiek o dosyć rozbudowanym, żeby nie powiedzieć wybujałym "ego". Do czego zmierzam ? Otóż wspomniani entuzjaści PMW, co najmniej kilka razy zwracali się z prośbami, czy też propozycjami współpracy z byłymi wojskowymi. Niestety każda tego typu próba skazana była na niepowodzenie, z powodu - jakby to powiedzieć: "nie,bo nie !" Przy czym słowa te, są naprawdę delikatnym określeniem odmowy współpracy. Nie trzeba jednak długo szukać przyczyn takiej postawy, po prostu czegoś takiego nie wymyślił pan prezes byłych wojskowych, a zatem teraz nie miałby się czym pochwalić. Warto nadmienić, że ów pan "prezes" - gdyby tylko chciał, mógłby swoimi kontaktami i znajomościami bardzo pomóc entuzjastom PMW. Ale - jak do tej pory, takich chęci w sobie pan "prezes" nie znalazł. Pocieszę pana "prezesa" - jeżeli tylko będę mógł, spróbuję rzeczywiście i realnie pomóc chłopakom z PMW, pomysłów kilka mam, a na ponowną rozmowę z panem Przemkiem omówiliśmy się po 24-26 sierpnia 2018 roku. Mówią coś panu, panie "prezesie" te daty ????

Weteran 11.07.2018 18:20
Piła wojskiem stała. Co to za atrakcja mundur czołgisty z Belgi. Co to za muzeum wojskowe w Pile. Pytanie? Czy na wystawie będzie sala Tradycji Garnizonu Piła? ( chodzi mi o pamiątki zgromadzone przy ul. Kossaka) Muzeum Wojskowe w Pile - co ma wspólnego z wojskiem stacjonującym w Pile. Skąd i kto daje pieniądze na organizacje typu " Muzeum Woskowego w Pile? Łącze pozdrowienia. Weteran

Andrzej 11.07.2018 21:40
Drogi Weteranie. Pilskie Muzeum Wojskowe tworzone jest przez pasjonatów historii którzy w tym celu powołali stowarzyszenie - działają od lat SPOŁECZNIE ! (możliwe źródła i zasady finansowania reguluje właściwa ustawa o stowarzyszeniach ).. Do tej pory uratowali np. samolot Su-22M4 nb. 3620 - flagowiec z Piły i parę innych ciekawych rzeczy - które zaręczam nie zmieszczą się w ŻADNEJ izbie tradycji. Starają się wiedzę o militarnej historii miasta w ciekawy sposób propagować wśród młodzieży i nie tylko. Pozytywne efekty działania stowarzyszenia w postaci tworzonego Pilskiego Muzeum Wojskowego zauważają zarówno lokalne władze różnych szczebli jaki i wiele osób które to muzeum odwiedziło.( efektem tego jest uzyskanie w roku 2017 statusu Organizacji Pożytku Publicznego) Pomimo wielokrotnych apeli w mediach wsparcia swoją wiedzą i wspomnieniami w tworzeniu muzeum udzieliło do tej pory raptem kilku byłych żołnierzy z dużego garnizonu jakim była Piła. Patrząc z boku można mieć czasem wrażenie że to właśnie cywilom tworzącym muzeum bardziej zależy na zachowaniu pamięci i śladów materialnych niż byłym wojskowym. Myślę że warto wybrać się 14.07 na 12:00 na lotnisko - zobaczyć na własne oczy jak może wyglądać nowoczesne muzeum - które z klasyczną izbą tradycji ma niewiele wspólnego. Może nawet ten mundur czołgisty z Belgii niewiele dla Pana znaczy, ale dla osób tworzących tę instytucję jest dowodem że da się realizować ciekawe pomysły nawet takiej małej organizacji społecznej z Piły przy wsparciu Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON i MSZ dla których to Pilskie Muzeum Wojskowe jest rozpoznawalne i uznane za wiarygodnego partnera. Do zobaczenia w sobotę. Proszę przyjść i przyprowadzić znajomych !

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama