Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

45. urodziny GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu świętował w piątek 45-lecie działalności.
45. urodziny GOK

Decyzja o wybudowaniu w Białośliwiu domu kultury zapadła w 1965 roku; wtedy też zawiązał się społeczny komitet budowy, któremu przewodniczył Henryk Rybarczyk. Prace rozpoczęły się dwa lata później, w miejscu rozebranego stuletniego kościoła ewangelickiego. Wiejski Dom Kultury z salą widowiskową na 200 miejsce rozpoczął działalność 22 stycznia 1972 roku. Jego pierwszym kierownikiem została Maria Wypijewska. 30 września 1974 roku placówkę przemianowano na Gminny Ośrodek Kultury.
    - W obecnej ofercie GOK dominują formy taneczne: hip hop i dancehall oraz zajęcia przy muzyce mechanicznej dla dorosłych z elementami tańca. Ponadto dzieci i młodzież mogą kształcić głos i umiejętności gry na instrumentach na zajęciach wokalnych, bawić się w aktorów i przygotowywać spektakle na zajęciach teatralnych, rozwijać zdolności manualne i tworzyć dzieła sztuki na zajęciach plastycznych– mówi dyrektor Natalia Michalska.
    Przy GOK z powodzeniem funkcjonują Chór „Złota Jesień”, zespoły Trio i Tonika, a także 11. Gromada Zuchowa „Antka Cwaniaka” oraz 22. Drużyna Harcerska. Z myślą o dorosłych stworzono zajęcia cykliczne pn. „Kreatywne czwartki”, których uczestnicy uczą się różnych technik rękodzielnictwa. W poniedziałki i czwartki można ćwiczyć kondycję w ramach zajęć przy muzyce mechanicznej.
    W kalendarzu przedsięwzięć organizowanych przez białośliwski GOK są imprezy tematyczne (koncert noworoczny, bale karnawałowe, mikołajki, pierwszy dzień wiosny, powitanie i zakończenie lata), okolicznościowe (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty), koncerty charytatywne , wystawy prac plastycznych, spektakle teatralne. GOK wraz z Biblioteką Publiczną organizuje także konkursy popularyzujące czytelnictwo oraz wieczory poezji i spotkania autorskie, zaś wespół z Powiatem Pilskim cykliczne wydarzenia o charakterze konkursowym: Konkurs Pieśni Maryjnych i Religijnych oraz Towarzyski Przegląd Akordeonistów. 
    GOK wspiera również organizację Regionalnego Święta Sadowników, Gminnego Święta Plonów, imprezy na kolejce wąskotorowej oraz Dni Białośliwia, które zostały uchwalone przez radę gminy z okazji jubileuszu 800-lecia Białośliwia. Regularnie współpracuje także z Kołami Gospodyń Wiejskich oraz z innymi stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy Białośliwie.
    - Wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynali swoją przygodę z artystyczną działalnością w murach Gminnego Ośrodka Kultury, nie kończy jej wraz z odejściem z GOK-u. Nasi „absolwenci” osiągają wiele sukcesów na polu artystycznym, zarówno w dziedzinie muzyki jak i plastyki, co bardzo cieszy i dodaje mnóstwo energii do działania dla przyszłych pokoleń – podkreśla Natalia Michalska.
    Część zespołów działających pod egidą GOK Białośliwie wystąpiła na piątkowym jubileuszowym spotkaniu z okazji 45-lecia placówki. Z wielkim aplauzem spotkał się pokaz taneczny wsparty instruktorami ze Szkoły Tańca „Dance Life” z Piły. W intymny klimat muzyki Leonarda Cohena wprowadziła słuchaczy grupa Blues Makers z Konina. Do zabawy zaprosił zespół A2, umiejętnie łączący muzykę weselną z ostrzejszą nutką rocka.
    Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć życzeń i gratulacji. Dyrektor Natalia Michalska odebrała je od wójta Krzysztofa Rutkowskiego i przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Sonnenberga, etatowego członka zarządu powiatu Przemysława Pochylskiego, organizatorów Regionalnego Święta Sadowników oraz pań z KGW Włościanki. Z kolei pani dyrektor podziękowała swoim poprzednikom, a przede wszystkim obecnym pracownikom GOK-u. 
    Podczas spotkania zaprezentowano oficjalnie logo Gminnego Ośrodka Kultury – autorką zwycięskiego projektu jest Klaudia Giese, absolwentka Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, obecnie studentka ASP w Toruniu. W kawiarence można było obejrzeć archiwalne zdjęcia, plakaty i kroniki, obrazujące 45lat funkcjonowania GOK.
Mariusz Szalbierz



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jatin 24.05.2017 11:09
Message screen http://snapchatapkapp.blogrip.com/2017/04/20/process-to-download-snapchat-android-iphone-computer/ has actually filled out square icon and http://snapchat552.aircus.com/ arrowhead symbol. Click on it to view what your pals have actually shown you. http://snapchatfree3.atavist.com/snapchat-free-download-android-smartphone-pc-iphone When you open it, note that it obtains http://sites.google.com/site/snapchatguide9/ vanished with a timer http://www.mixcloud.com/Snapchatinstall82/ collection.

johnny 24.05.2017 08:07
<ahref="http://google.com">Google

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama