Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rok jubileuszowy

Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej ma wiele za sobą. Lata spontanicznego wzlotu, finansowej prosperity czy bliskiego upadku sportowej potęgi.
Rok jubileuszowy

Dziś już jako Enea PTPS klub szykuje się do pięknego jubileuszu. Tak! tak! Ten rok już zaczęliśmy w maju jako jubileuszowy. W maju 2018 roku PTPS-owi stuknie 25 lat.

Niedawno zadzwoniła do mnie Anita Kwiatkowska, która będzie miała zdaje się wiele wspólnego z obchodami 25 lecia PTPS. Pogadaliśmy, powspominaliśmy ...

Pamiętam to niemal jak dziś. Był maj, bodajże 19 ty, środek tygodnia. Jak jeden z ostatnich, ale bardzo punktualnie przyjechał do Rębajła Tadeusz Rzemykowski.

Zebranie założycielskie PTPS Prasa Piła poprzedziły liczne spotkania inicjatorów powstania nowego klubu, także te z zarządem

WKS Sokół Piła. Tym samy, który za pośrednictwem Kazimierza Sadowskiego przekazał nam karty zawodnicze i ukierunkował w dalszym działaniu.

A Sokół jako wojskowy klub przestawał być dotowany na inne sporty jak te tzw. obronne. Siatkówka w Sokole stała się solą w oku kilku panów decydentów. Stąd też dość dosadny felieton Radosława Ciemięgi w ówczesnej Panoramie Pilskiej ,,Wrzód na d…”

Kiedy to wspominam, zawsze podkreślam, iż udało się to nam dzięki temu, ze mieliśmy dużo szczęścia i świetnego księgowego, którym był wspomniany Tadeusz Rzemykowski, wówczas kierujący pilską Naftą.

Wielu do dziś z rozrzewnieniem wspomina te kolejki do kasy przed barażowym meczem z Czarnymi Słupsk. Potem w tej samej hali przy Bydgoskiej wylane morze łez szczęścia po wielkim tryumfie nad kaliskim Augusto.

To był początek złotej serii. Kolejne mistrzowskie tytuły wprawdzie już tak nie smakowały, bo każde było inne.

Ale wrócę do maja 1993 roku.

Głównym celem towarzystwa było utrzymanie pierwszoligowej drużyny.  Dzięki uprzejmości Wiesława Ekierta miejscem spotkania założycielskiego był Gościniec Rębajło.  Nie zabrakło tam wspaniałych osób, którym dobro pilskiej siatkówki leżało na sercu.

Oficjalnie w nowych, stałych władzach PTPS, prezesem został Wiesław Łoś, wówczas jeden z dyrektorów Ekologa. W skład zarządu weszli Radosław Ciemięga i niżej podpisany - dziennikarze Panoramy Pilskiej. O dyrektorze PPNiG w Pile T. Rzemykowskim wspomniałem.

W zarządzie nie zabrakło miejsca dla Mariana Hałaburdy -  dyrektora MOSiR, Grzegorza Wądołowskiego i Józefa Bauzy - dyrektorów SP 11 i 8, czy Narcyza Stefańczyka i wiecznie związanego z klubem Mariana Michalskiego.

Rozpoczynała się nowa era pilskiej siatkówki. Kibice doskonale pamiętają złote medale, Urałoczkę, RC Cannes czy złotego trenera Matlaka.

Ostatnio nie mamy jednak powodów do radości. Sytuacja finansowa klubu jak zawsze była współmierna do wyników.

Ale jak mówi mi poseł Grzegorz Piechowiak, dzięki Enea S.A w tym klubie może być tylko lepiej.

Mariusz Markowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama