Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policjanci już w nowej komendzie

Na początku tygodnia oddano do użytku nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Pile. Inwestycja warta 75 mln zł rozpoczęła się w 2020 roku.
Policjanci już w nowej komendzie

Choć pierwsze prace projektowe rozpoczęły się w 2019 roku, to za rok, w którym rozpoczęto inwestycję uznaje się początek 2020. W ciągu kilkunastu miesięcy od podstaw wybudowano nowy budynek Komendy Powiatowej Policji, do którego przenosi się 230 policjantów oraz 60 pracowników cywilnych. Warunki pracy zmieniły się nie do poznania.

- Myślę, że tą zmianę można zauważyć gołym okiem. Wystarczy spojrzeć jak te dwa budynki wyglądają. Funkcjonalność starego budynku nie była taka, jak tego nowego. Także wieloletnie użytkowanie miało na to wpływ. Chociażby dyżurka, czyli serce komendy, gdzie spływają wszystkie informacje i komunikaty od mieszkańców, wyposażona w nowoczesny system monitoringu, ekran, na którym można wyświetlić wiele komunikatów jednocześnie - to wszystko dla nas ogromne usprawnienie. To naprawdę już XXI wiek i komfortowe warunki. Policjanci nie mogli się już doczekać przeprowadzki – powiedział Marcin Kowalski, komendant powiatowy policji w Pile.

Nowo wybudowany obiekt składa się z trzech budynków z przeznaczeniem administracyjno-biurowym, garażowo-magazynowym oraz kojcami dla psów służbowych. Do dyspozycji policjantów oraz pracowników utworzono zaplecze sportowe, magazyny połączone z pomieszczeniami warsztatowymi do obsługi pojazdów, magazyn dowodów rzeczowych, nowoczesny parking z oświetleniem. Projekt przewidział również szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym, z których korzystać będą funkcjonariusze realizujący służbę zewnętrzną. Kolejnym ważnym z perspektywy policjantów miejscem jest sala ćwiczeń oraz siłownia. Wszystkie te miejsca na żywo zobaczył m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który zapowiedział, że to nie ostatnie inwestycje w służby mundurowe w naszym regionie.

- Proces analiz cały czas trwa. Program modernizacji na lata 2017-2020 dobiega końca, ale na szczęście po obradach rządu został przyjęty projekt na kolejne cztery lata. Tam te środki, które są zaplanowane są jeszcze wyższe niż w poprzednim programie, bo to jest 10 miliardów złotych – powiedział.

Jak zdradził, możemy już teraz oczekiwać inwestycji w Szkole Policji w Pile oraz w posterunki, choć tutaj nie określono już szczegółów. Niemniej wiadomo, że w planach jest także tworzenie nowych posterunków, wraz z zapewnieniem w nich ośmiu etatów. Wszystko to ma być finansowane z programu, który wystartuje już w 2022 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama