Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Poszukujemy Wielkopolskiego Rolnika Roku

Gospodarstwa nagrodzone w tym konkursie są wizytówką wielkopolskiego rolnictwa i odznaczają się wysokim poziomem produkcji rolniczej, dobrą organizacją pracy i wyjątkową estetyką gospodarstw – mowa o prestiżowym konkursie Wielkopolski Rolnik Roku, którego kolejna edycja została właśnie ogłoszona. Poszukiwani przez wojewódzki samorząd to po prostu najlepsi rolnicy w Wielkopolsce. Można się zgłaszać do 15 czerwca!
Poszukujemy Wielkopolskiego Rolnika Roku

Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz dwudziesty trzeci organizuje konkurs Wielkopolski Rolnik Roku. W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat. W przypadku przejęcia gospodarstwa przez członka rodziny od rodziców, następca winien gospodarować co najmniej 5 lat, jeśli przed przejęciem pracował w gospodarstwie wspólnie z rodzicami.

Konkurs od samego początku promuje najbardziej przedsiębiorczych wielkopolskich rolników, którzy dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania, wprowadzają w swoich gospodarstwach innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój technologii, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii i co najważniejsze zwiększają bezpieczeństwo pracy podkreśla Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Do konkursu mogą być zgłaszani: producenci rolniczych surowców i żywności przetworzonej i nieprzetworzonej, wytwórcy warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, zarodowego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych. Organizując konkurs Wielkopolski Rolnik Roku wskazujemy niepodważalne atuty wielkopolskiego rolnictwa tj.: pracowitość, nowoczesny park maszynowy, nowe technologie, jakość i konkurencyjność wytworzonych produktów rolniczych dodaje Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej, które należy przesłać na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań do dnia15 czerwca 2023 roku. O ważności zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Rolników do konkursu mogą zgłaszać: gminy, starostwa, związki branżowe rolników, organizacje społeczno-zawodowe rolników, Wielkopolska Izba Rolnicza, Wielkopolski.

Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Rada Rolnicza. W ciągu minionych dwudziestu dwóch edycji uczestniczyło w nim ponad 1200 rolników z całego województwa, a najważniejszą nagrodę – statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku otrzymało łącznie 205 rolników z naszego regionu.

Wyboru najlepszych rolników dokonuje, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursu, która posługując się bardzo konkretnymi kryteriami, wizytuje zgłoszone do konkursu gospodarstwa, ocenia je i kwalifikuje do grupy nominowanych i laureatów. Następnie, na podstawie oceny i rekomendacji Kapituły, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje nagrody i wyróżnienia w Konkursie. Laureaci Konkursu otrzymują tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy, a także nagrody finansowe, które zostają wręczone podczas uroczystej Gali.

 

KONTAKT:

Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

tel. 61 626 65 00, e-mail: [email protected]

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama