Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Sukces Jolanty Czaplińskiej

Innowacyjna praca inżynierska z ANS w Pile zdobyła złoto na Międzynarodowych Targach wynalazków
Sukces Jolanty Czaplińskiej

Akademia Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile może być dumna z działań swoich inżynierów z Katedry Transportu. Podczas 16. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach, połączone siły na stoisku ANS w Pile oraz firmy HYDRO – partnera studiów dualnych Uczelni, zaskoczyły organizatorów i zwiedzających. Podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentowana została innowacyjna aplikacja inżynierska, autorstwa absolwentki ANS w Pile - inż. Jolanty Czaplińskiej. To wynalazek stanowiący część pracy inżynierskiej, napisanej pod kierunkiem dra inż. Piotra Stanowskiego. Temat pracy to „Optymalizacja systemu pakowania profili aluminiowych w firmie produkcyjnej na przykładzie Hydro Extrusion spółka z.o.o. w Trzciance”. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku, praca ta, zdobyła II miejsce w konkursie Uczelni - na najlepszą pracę dyplomową. Nagrodę w tym konkursie finansuje Fundacja im. prof. dra hab. Kazimierza Pająka – byłego Rektora ANS w Pile.

To innowacyjne rozwiązanie, otrzymało właśnie ZŁOTY MEDAL w kategorii „Wynalazek”. Jest to wielki sukces, tym bardziej, że Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG, to platforma współpracy środowisk naukowych z międzynarodowym przemysłem, oferująca pomoc w zdobywaniu funduszy na rozwój w oparciu o innowacyjność i nowe technologie.

Już na etapie złożenia pracy inżynierskiej, projekt aplikacji wywołał spory zachwyt - Prototyp autorskiej aplikacji, którą zaproponowała studentka, zgłoszono do wewnętrznego konkursu innowacji Hydro Extrusion w Trzciance. Projekt zajął pierwsze miejsce w firmie. Znaczącym elementem rozwiązania inżynierskiego absolwentki, jest fakt, że prototyp jest w fazie przygotowań do testów aplikacji, przekazanej do weryfikacji przez działy produkcyjne. – podsumował promotor po obronie pracy. 

Dziś już wiemy, że projekt został zaimplementowany do środowiska firmy, zatrudniającej ponad 35 tys. osób na całym świecie. - Oprócz złotego medalu w tegorocznej edycji tych prestiżowych Targów, praca zdobyła także wysoką nagrodę Jury. To jest wyjątkowo ważna nagroda, którą otrzymują nieliczni wynalazcy, ponieważ warunkiem jest bardzo wysoki stopień wdrożenia wynalazku do przemysłu. Praca naszej studentki i współpraca z firmą Hydro, to wzorcowy wręcz model kooperacji środowiska akademickiego z przemysłem. Takie innowacyjne prace studentów, które wykorzystują firmy, powstają od dawna na kierunkach inżynierskich w Akademii Nauk Stosowanych im. S. Staszica w Pile. Świadczy o tym nie tylko tegoroczny sukces, ale także ubiegłoroczny, kiedy to nasi studenci otrzymali nagrodę za stworzenie stanowiska analizy konstrukcyjno-funkcjonalnej skrzyni bezstopniowej, stosowanej w pojazdach hybrydowych. Efekty tej pracy nadal są cenione, a Minister Edukacji i Nauki także wyróżnił ubiegłoroczną pracę studentów – podsumowuje dr Stanowski.

Tegorocznej laureatce Jolancie Czaplińskiej, absolwentce ANS w Pile, towarzyszyli w Katowicach dr inż. Piotr Stanowski oraz Łukasz Zych z firmy HYDRO. 

Zdobycie kolejnego, tak wielkiego sukcesu na międzynarodowym forum, to najlepszy dowód na to, że innowacyjne rozwiązania studentów, mają realne zastosowanie w przemyśle, a właśnie o to chodzi w akademickim kształceniu praktycznym, jakie prowadzi pilska ANS.

Aleksandra Fabiszak


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tomek 06.06.2023 10:58
Wielkie brawa dla pani Joli !!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama