Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Piknik rolniczy na Stadionie przy Okrzei - działo się!

PIŁA Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się I Wystawa Rolnicza połączona z Bitwą Regionów - Ogólnopolskim Konkursem Kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich.
  • Źródło: Powiat Pilski
Piknik rolniczy na Stadionie przy Okrzei - działo się!

Źródło: Powiat Pilski

Po raz pierwszy na stadion przy Okrzei wjechał ciężki sprzęt rolniczy, który na co dzień używa już wielu gospodarzy w gminach powiatu pilskiego. Było co oglądać! Widowiskowym akcentem dnia był także konkurs kulinarny, w którym udział wzięło 11 kół gospodyń wiejskich. 

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się I Wystawa Rolnicza połączona z Bitwą Regionów - Ogólnopolskim Konkursem Kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich. Było to niezwykle ciekawe wydarzenie, które przyciągnęło wielu mieszkańców. 

Po raz pierwszy na stadion przy Okrzei wjechał ciężki sprzęt rolniczy, który na co dzień używa już wielu gospodarzy w gminach powiatu pilskiego. Nowoczesne ciągniki z różnym oporządzeniem do prac polowych zaprezentowały także firmy rolnicze. 

Wystawa była połączona z konkursem kulinarnym, w którym udział wzięło 11 kół gospodyń wiejskich z gmin powiatu pilskiego. Ponadto swoje stoiska zaprezentowały firmy okołorolnicze oraz Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z uczniami z Zespołu Szkół Budowlanych. Panowała piknikowa atmosfera; na scenie wystąpili młodzi wokaliści z Piły i Kapela Podwórkowa Szyberek. Dzieci korzystały z darmowych „dmuchańców”, można było ujeżdżać elektrycznego byka, czy wydoić  krowę.

Nie brakowało chętnych, aby posmakować specjałów regionalnej kuchni przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, które przepięknie urządziły swoje stoiska. Wkoło unosiły się aromaty wspaniałych dań - smacznych wypieków, deserów i dań głównych: gęsiny, gulaszów z podrobów, bigosu. Wszystko zostało przygotowane według staropolskich przepisów, często przechowywanych na karteczkach z pokolenia na pokolenie.

- To pierwsze tego rodzaju wydarzenie na naszym zmodernizowanym stadionie. Jestem zachwycony daniami, które przygotowały członkinie kół gospodyń wiejskich, podobnie jak sprzętem rolniczym, który, jak się okazuje, także może być prezentowany w tym miejscu. Takie wydarzenia integrują mieszkańców wsi i miast i jak widać mają wielu zwolenników. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami gmin powiatu pilskiego i warto się nawzajem poznać oraz kultywować swoją tradycję i kulturę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Postanowiliśmy przywrócić wystawy rolnicze do życia. Początkowo chcieliśmy urządzić ją w Nieżychowie, gdzie niegdyś się one odbywały, ostatecznie, dzięki uprzejmości pana starosty, wybraliśmy stadion powiatowy znajdujący się w centrum Piły. Miejsce dobrze się sprawdziło, a frekwencja pokazała, że takie wydarzenia są potrzebne i ciekawe dla mieszkańców - mówi Piotr Maj, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Pile, pomysłodawcy całego przedsięwzięcia.

Niezwykle emocjonujące było rozstrzygnięcie Bitwy Regionów KGW, wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Wolsku, które na konkurs przygotowało królika po staropolsku. Miejsca na podium zajęły jeszcze: II miejsce - KGW "Róża" w Róży Wielkiej, III miejsce KGW "Kłodzianki" w Kłodzie. W konkursie brały udział również: KGW w Kunowie, KGW w Witrogoszczy, KGW w Tłukomach, KGW w Nieżychowie, KGW w Dębówku Starym, KGW w Białośliwiu, KGW w Dębnie, KGW w Ługach Ujskich.

Nagrody od IV do VI miejsca oraz wyróżnienia dla KGW biorących udział w konkursie ufundował Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Bitwa Regionów w Pile rozegrała się na szczeblu powiatowym. To ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a jednym z jego organizatorów było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pile.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama