Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

20 lat Chóru ANS!

PIŁA Chór pilskiej Akademii Nauk Stosowanych świętuje w czerwcu ważny jubileusz.
  • Źródło: ANS Piła
20 lat Chóru ANS!

Źródło: ANS w Pile

Ten chór powstał w 2003 roku. I oto 20 lat minęło! – z sukcesami, dyplomami, nagrodami – także zdobywanymi na międzynarodowych festiwalach chóralnych. Podczas uroczystych obchodów jubileuszu był czas na wspomnienia. 

To był wspaniały, uroczysty i muzyczny wieczór, podczas którego świętowaliśmy 20-lecie Chóru Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Zaprosiliśmy na to wydarzenie byłych członków, przyjaciół i sympatyków Chóru, melomanów oraz pasjonatów muzyki chóralnej. Zgromadzona licznie publiczność, usłyszeć mogła utwory z repertuaru zespołu od średniowiecza do współczesności, m.in. takie jak Modlitwa o pokój, Gaude Mater Polonia, Czego chcesz od nas Panie, Moon River oraz Marsz Niewolników z opery Nabucco Verdiego - za wykonanie którego, publiczność nagrodziła Chór Uczelni owacjami na stojąco! – relacjonuje zespół. 

 Nie był to jednak tylko występ Chóru, jako całości, ale także występ osób, które tworzą ten niepowtarzalny zespół z pasją. Goście jubileuszu mogli usłyszeć w indywidualnych wykonaniach m.in. Hannę Szuster-Marzec z poezją, aranżacje muzyczne Old School Music Andrzej Jopek oraz grupę Miron Nalepa Band. 

Życzenia Chórowi Akademickiemu oraz Maestro Karolowi Urbankowi, złożyli m.in.: rektor ANS w Pile dr hab. Donat Mierzejewski prof. ANS, prezydent Piły Piotr Głowski oraz przedstawicielki Powiatu Pilskiego oraz Starostwa Powiatowego w Pile, które wspiera międzynarodowe wyjazdy Chóru i koncerty na scenach m.in. Wiednia, Barcelony, Paryża, a także Budapesztu.

Maestro otrzymał także Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit”

Chór od samego początku zdobywał szerokie uznanie za wysoki poziom wokalny, nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Prezentowany niezwykły kunszt artystyczny, pozwala sięgać chórzystom po bardzo trudny repertuar i mierzyć się z najlepszymi zespołami amatorskimi oraz zawodowymi.

Dyrygentem Chóru od samego początku jest Maestro Karol Urbanek. 

Chór Akademicki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile od chwili powstania zdobywał szerokie uznanie za wysoki poziom wokalny, nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Prezentowany niezwykły kunszt artystyczny, pozwala sięgać chórzystom po bardzo trudny repertuar i mierzyć się z najlepszymi zespołami amatorskimi oraz zawodowymi. Dyrygentem Chóru od samego początku jest Maestro Karol Urbanek.

Najważniejsze sukcesy chór odnosił na międzynarodowych festiwalach chórów. Już w 2005 roku otrzymał dyplom oraz brązowy medal kategorii "F3 Superior" podczas XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ołomuńcu (Czechy). W festiwalu udział wzięło 175 chórów z całego świata i 7180 chórzystów. W 2013 roku zespół zdobył Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Calelli na Costa Barcelona (Hiszpania), a w 2014 r. - Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Toskanii (Włochy). 2015 rok to Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Wiedniu (Austria), a w 2019 w Paryżu (Francja). 

Chór był także honorowany wielokrotnie nagrodami Starosty Pilskiego. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama