Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

20 lat Chóru ANS!

PIŁA Chór pilskiej Akademii Nauk Stosowanych świętuje w czerwcu ważny jubileusz.
  • Źródło: ANS Piła
20 lat Chóru ANS!

Źródło: ANS w Pile

Ten chór powstał w 2003 roku. I oto 20 lat minęło! – z sukcesami, dyplomami, nagrodami – także zdobywanymi na międzynarodowych festiwalach chóralnych. Podczas uroczystych obchodów jubileuszu był czas na wspomnienia. 

To był wspaniały, uroczysty i muzyczny wieczór, podczas którego świętowaliśmy 20-lecie Chóru Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Zaprosiliśmy na to wydarzenie byłych członków, przyjaciół i sympatyków Chóru, melomanów oraz pasjonatów muzyki chóralnej. Zgromadzona licznie publiczność, usłyszeć mogła utwory z repertuaru zespołu od średniowiecza do współczesności, m.in. takie jak Modlitwa o pokój, Gaude Mater Polonia, Czego chcesz od nas Panie, Moon River oraz Marsz Niewolników z opery Nabucco Verdiego - za wykonanie którego, publiczność nagrodziła Chór Uczelni owacjami na stojąco! – relacjonuje zespół. 

 Nie był to jednak tylko występ Chóru, jako całości, ale także występ osób, które tworzą ten niepowtarzalny zespół z pasją. Goście jubileuszu mogli usłyszeć w indywidualnych wykonaniach m.in. Hannę Szuster-Marzec z poezją, aranżacje muzyczne Old School Music Andrzej Jopek oraz grupę Miron Nalepa Band. 

Życzenia Chórowi Akademickiemu oraz Maestro Karolowi Urbankowi, złożyli m.in.: rektor ANS w Pile dr hab. Donat Mierzejewski prof. ANS, prezydent Piły Piotr Głowski oraz przedstawicielki Powiatu Pilskiego oraz Starostwa Powiatowego w Pile, które wspiera międzynarodowe wyjazdy Chóru i koncerty na scenach m.in. Wiednia, Barcelony, Paryża, a także Budapesztu.

Maestro otrzymał także Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit”

Chór od samego początku zdobywał szerokie uznanie za wysoki poziom wokalny, nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Prezentowany niezwykły kunszt artystyczny, pozwala sięgać chórzystom po bardzo trudny repertuar i mierzyć się z najlepszymi zespołami amatorskimi oraz zawodowymi.

Dyrygentem Chóru od samego początku jest Maestro Karol Urbanek. 

Chór Akademicki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile od chwili powstania zdobywał szerokie uznanie za wysoki poziom wokalny, nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Prezentowany niezwykły kunszt artystyczny, pozwala sięgać chórzystom po bardzo trudny repertuar i mierzyć się z najlepszymi zespołami amatorskimi oraz zawodowymi. Dyrygentem Chóru od samego początku jest Maestro Karol Urbanek.

Najważniejsze sukcesy chór odnosił na międzynarodowych festiwalach chórów. Już w 2005 roku otrzymał dyplom oraz brązowy medal kategorii "F3 Superior" podczas XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ołomuńcu (Czechy). W festiwalu udział wzięło 175 chórów z całego świata i 7180 chórzystów. W 2013 roku zespół zdobył Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Calelli na Costa Barcelona (Hiszpania), a w 2014 r. - Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Toskanii (Włochy). 2015 rok to Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Wiedniu (Austria), a w 2019 w Paryżu (Francja). 

Chór był także honorowany wielokrotnie nagrodami Starosty Pilskiego. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: pokój bez klamekTreść komentarza: Ja bym rozgraniczył picie płynów, których skutkiem jest wygaszenie trzęsiączki starczej a który płyn nie ma wpływu na trzęsiączkę. Z mojego doświadczenia jak byłem studentem, miałem kumpla w akademiku. Mimo młodego wieku (22) nie był w stanie funkcjonować bez flaszki wódki od rana. Trząsł się i klekotał szukając swojej teczki, a tam likier curacao albo miętowy, albo cherry. Po wytrąbieniu dwóch setek, natychmiast uspokajał się. Drżenia wygasały się natychmiast. Są napoje bezalkoholowe, ale one nie dają skutku tłumienia drgawek. Niektóre soki mogą przywracać kontakt ze światem. O tym informował ludność Mariusz Szalbierz w komunikacie Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego, że sok grapefruitowy daje efekt w postaci odświeżenia umysłu.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:16Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: do głupkaTreść komentarza: Odmiana nazwisk zakończonych na -wicz w liczbie mnogiej wymaga końcówki -wiczowie a nie -wicze.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:04Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: psychiatraTreść komentarza: Brunek ze swoim emploi jest protoplastą Tuska.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:51Źródło komentarza: Czy burmistrz Wolski próbuje ponownie skłócić gminę?Autor komentarza: IV BTreść komentarza: On, ten Noska chciał napisać, że przeżywają, ale mu się omsknął gruby paluch roztrzęsiony ze starości i konsumpcji płynów. Obok jest klawisz -u-. I wyszło, że przeżuwają. Nosce wsio ryba, co kto i komu do czemu.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:30Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama