Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zofia Pielacha: Nagroda za portret!

PIŁA Ponad 10,5 tysiąca autorów – uczestników konkursowych zmagań i… wyróżnienie dla pilanki! Zofia Pielacha z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile z wyróżnieniem w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym!
Zofia Pielacha: Nagroda za portret!

Autor: Zofia Pielacha

Źródło: ZS im. S. Staszica w Pile

Zofia Pielacha z klasy 2c (klasa medialna) ZS im. S. Staszica w Pile zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Portret „To Dobry Konkurs”. To już 17. edycja tego prestiżowego wydarzenia. 

- Jury doceniło talent oraz potencjał Zosi i wyróżniło ją spośród 10 676 autorów, którzy wzięli udział w konkursie. Przemyślany kadr, wykorzystanie światłocienia, wyczucie granicy między abstrakcją a rzeczywistością, spójny język fotografii, dopracowane detale i kontrasty to mocne atuty zdjęć Zosi. Gratulujemy Zosiu! Twoja wiedza techniczna i zdolność opowiadana historii za pomocą fotografii zasługuje na podziw i uznanie! – napisała na profilu szkoły Joanna Drabowicz, nauczyciel bibliotekarz. 

Zosia Pielacha w tematach sztuki czuje się znakomicie. Od dwóch lat bierze m.in. udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych organizowanym przez pilskie Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego, zajmując w nim, wraz ze swoim zespołem, czołowe miejsca. Ekipa „Nafty” wygrała I edycję tego trudnego konkursu, w II zajęła II miejsce.  

- Zafascynowana jest sztuką, rozwija swoje kompetencje w tym zakresie. Pokochała przede wszystkim udział w wernisażach pilskiego BWA PP. Korzysta regularnie ze zbiorów biblioteki szkolnej, której zasoby stale wzbogacamy o wydawnictwa artystyczne – podkreślają  nauczyciele i przyjaciele Zosi Pielachy. 

- To ogromny sukces. Zosi życzymy dużo inspiracji w realizacji kolejnych cudownych projektów - komentuje szkoła. 

Osoby wyróżnione w konkursie otrzymały voucher o wartości 850 zł na pierwszy semestr szkoły fotografii online w szkole fotografika.edu.pl. To szkoła fotograficzna i artystyczna, która prowadzi kursy, warsztaty oraz roczną hybrydową szkołę fotografii. Uczelnia jest pomostem łączącym amatorów i hobbystów z najbardziej doświadczonymi artystami, którzy na co dzień realizują projekty dla topowych marek i galerii, takich jak: Vogue, Adidas, Reserved, NIKE, ELLE i wielu innych. Dzięki temu połączeniu uczniowie mają pewność wiedzy, mogą poznać sposoby myślenia, techniki pracy i poddać się procesowi rozwoju pod okiem życzliwych mentorów.

Pierwszy semestr uczelni trwa 4 miesiące, a uczniowie mają szansę zdobyć wiedzę techniczną, merytoryczną, artystyczną. Po ukończeniu semestru uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia 1 semestru i możliwość dalszej edukacji na 2 semestrze.

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zdobył Rafał Strzelecki z Wrocławia, II miejsce - Dominika Michałowska z Gdańska, III - Janusz Kolondra z Cieszyna oraz Piotr Miazga ze Szczecina. 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama