Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Dżem” jest dobry na wszystko

Mijają lata, zmieniają się dekady, a Dżem ciągle na scenie i gra swoje. I choć nie ma już Pawła Bergera i Ryśka Riedla popularność grupy nie spada, o czym może świadczyć sobotni koncert w Chodzieży. Występem Dżemu zainaugurowała swoją działalność Letnia Scena ChDK.
„Dżem” jest dobry na wszystko

To nie był zwykły koncert. Jak podkreśla dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury Marcin Kita zainteresowanie przerosło oczekiwania i chodzieski koncert został wyprzedany tydzień przed terminem. Jak ocenia chętnych było na dodatkowe 1000 biletów. Organizator przewidując taką frekwencję udostępnił parking przy niedalekim cmentarzu. To był dobry ruch - setki fanów przybyłych na koncert z Piły, Poznania, a nawet spoza granic województwa, już na godzinę przed koncertem zalały okolice amfiteatru i ChDK-u.

Zanim na scenę wkroczyła legenda polskiego blues-rocka, jako suport wystąpił znany w naszym regionie Partyzant, (czyli Krzysztof Toczko), od dłuższego czasu występujący w duecie z synem. Ostra momentami gitarowo – perkusyjna rozgrzewka przypadła do gustu publiczności o czym świadczyć mogła burza oklasków. Jednak prawdziwe emocje udzieliły się widowni kiedy na scenie pojawili się muzycy Dżemu…  Czy ktoś chciał czy nie koncert musiał wysłuchać na stojąco. Piątka muzyków (pomniejszona o chorego Adama Otrębę) zaczęła od mniej znanych numerów, ale powoli dowodzący całością znakomity gitarzysta Jerzy Styczyński i wokalista Maciej Balcar zaczęli wprowadzać hity, których tytuły od czasu do czasu skandowała publiczność. 

Do jednego z utworów muzycy zaprosili swojego starego znajomego i przyjaciela Partyzanta, który uatrakcyjnił całość brzmieniem akordeonu. I tak ze sceny zabrzmiały „Sen o Victorii”, „Harley mój”, „Do kołyski”, „Wokół sami lunatycy”, by pod koniec zagrać nieśmiertelne hymny kojarzone z Ryszardem Riedlem - m.in. „Whisky”, „Autsajder” i „Czerwony jak cegła”. Zresztą trzeba przyznać muzycy Dżemu wyjątkowo potraktowali chodzieską publiczność  dorzucając do całego bloku aż 5 bisów, co  zdarza się nieczęsto. Dodajmy że większość numerów publiczność odśpiewała razem z wokalistą …

Pewne jest że, następna wizyta Dżemu będzie przyjęta równie entuzjastycznie. Niestety nastąpi nieprędko.

Pik

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

żarłok 27.06.2023 09:54
Lubię dżem wiśniowy i truskawkowy.

cukrzyk 27.06.2023 09:55
Słodki dżem jest dobry, bo jest dobry i słodki.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama