Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

I miejsce dla Agaty Brandenburger z Piły!

CHODZIEŻ/ PIŁA Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzieska Gontyna 2023
I miejsce dla Agaty Brandenburger z Piły!

Źródło: MDK Chodzież

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalnym „Salon Artystyczny” zorganizowali i przeprowadzili Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzieska Gontyna 2023. Grand Prix Festiwalu otrzymała Amelia Cięszka z Podanina w gminie Budzyń. I miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Agata Brandenburger z Piły, podopieczna Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile.  Wśród laureatów także wokalistki i wokaliści z Budzynia, Kaczor i Chodzieży.  

W Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o „Chodzieską Gontynę”. Udział w festiwalu wzięło 80 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych. 

- Konkurs był bardzo wyrównany a wykonawcy prezentowali wysoki poziom śpiewu i doboru repertuaru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu oraz ich opiekunom i rodzicom za stworzenie bardzo ciekawego widowiska i miłej atmosfery – komentuje chodzieski MDK. 

I miejsce w kat. roczników 2003-2007) Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzieska Gontyna 2023 zdobyła reprezentantka naszego miasta Agata Brandenburger. To młoda wokalistka, która warsztat zdobywa w Studiu Piosenki Iskra działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile pod okiem swojej mamy, Iwony Brandenburger. Utytułowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami w przeszłości: zajęła m.in. I miejsce na XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego w Jezierzycach 2020, I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej w Bydgoszczy w 2019 roku, III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie (2021). Na VI Festiwalu Polskiej Piosenki "Swego nie znacie"  zorganizowanym przez Katedrę Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku zdobyła aż 4 nagrody: I miejsce w kategorii wokalnej 16-19 lat, Nagrodę Orkiestry, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Specjalną - INDEKS do Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej. Niedawno wyśpiewała Nagrodę Główną w XX Ogólnopolskim Konkursie  Poezji Śpiewanej w Bydgoszczy. Pilanka gra także na skrzypcach – uczy się w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Pile. 

Pilance gratulujemy i życzymy kolejnych pięknych sukcesów! 

 

Sukcesy w tegorocznej edycji tego ogólnopolskiego konkursu odnieśli także inni reprezentanci naszego pilskiego regionu. Grand Prix Festiwalu otrzymała Amelia Cięszka z Podanina w gminie Budzyń, ksztalcąca wokal w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu. Wśród laureatów są także młodzi wokaliści z Budzynia, Kaczor i Chodzieży, m.in. Małgorzata Janiszewska z Budzynia, reprezentantka GOK Budzyń, która także zajęła I miejsce – w swojej kategorii wiekowej – oraz Mikołaj Niedbalski – również reprezentant GOK Budzyń – który został uhonorowany Nagrodą Starosty Powiatu Chodzieskiego. 

 

Wszystkie nagrody: 

 

Komisja Artystyczna w składzie:

Bernadeta Kmiotek (przewodnicząca), Beata Zdunek, Katarzyna Kubińska – po wysłuchaniu 77 prezentacji, postanowiła przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia: 

 

Kategoria I (roczniki 2017,2016,2015)

I miejsce – Antonina SROCZYŃSKA – Ratowice (GOK Lipno)

II miejsce – Gabriela KRAMER – Budzyń (GOK Budzyń)

III miejsce – Lena ŁUSZCZKI – Budzyń (GOK Budzyń)

wyróżnienie – Lena WOJTKOWIAK – Krzemieniewo (GOK Lipno)

wyróżnienie – Gabriela DRAJEM – Chodzież (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Tymoteusz KOZŁOWSKI – Kaczory (MGOK Kaczory)

 

Kategoria II (roczniki 2014,2013,2012)

I miejsce – Małgorzata JANISZEWSKA – Budzyń (GOK Budzyń)

II miejsce – Gabriela OBER – Mrowino (zgł. prywatne)

III miejsce Alicja MARKIEWICZ – Poznań (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Emilia TRZECIAK – Popówko (SP im. J. P. II w Sycynie)

wyróżnienie – Lena SIERADZON – Sławenko (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Maja CIESIÓŁKA – Budzyń (GOK Budzyń)

wyróżnienie – Iga SZAFRAŃSKA – Wągrowiec (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Liliana KOZIŃSKA – Zacharzyn (MDK Chodzież)

wyróżnienie – Maria MALESZKA – Strzelce Małe (Gostyński Ośrodek Kultury)

 

Kategoria III (roczniki 2011,2010)

I miejsce – Antonina KICZKA – Leszno (GOK Lipno)

II miejsce – Aleksandra DĄBROWSKA – Wąsosz (DK w Górze)

III miejsce – Maja BANASIK – Rzadkowo (MGOK Kaczory)

wyróżnienie – Amelia STARAK – Mórkowo (GOK Lipno)

wyróżnienie – Zuzanna NOWAK – Chodzież (MDK Chodzież)

 

Kategoria IV (roczniki 2009,2008)

I miejsce – Laura FLORIS – Suchy Las (CK i Biblioteka Publiczna)

II miejsce – Olga NOWAK – Chodzież (MDK Chodzież)

III miejsce Aleksandra BROMBEREK – Budzyń (GOK Budzyń)

wyróżnienie – Zuzanna MAĆKOWIAK – Chodzież (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Marta WOROCH – Leszno (GOK Lipno)

wyróżnienie – Magdalena SOBOTKA – Romanowo Dolne (MDK Iskra Piła)

 

Kategoria V (roczniki 2007,2006,2005,2004,2003)

I miejsce - Agata BRANDENBURGER – Piła (MDK Iskra Piła)

II miejsce – Maja BOBROWSKA – Poznań (zgł. prywatne)

III miejsce – Julia SZYMAŃSKA – Kaczory (MGOK Kaczory)

wyróżnienie – Emilia KRAKOWIAK - Chodzież (MDK Chodzież)

 

GRAND PRIX FESTIWALU – Amelia CIĘSZKA – Podanin (GOK Budzyń)

NAGRODA STAROSTY POWIATU CHODZIESKIEGO – Mikołaj NIEDBALSKI – Budzyń (GOK Budzyń)

NAGRODA DYREKTORA MDK I PREZESA STOWARZYSZENIA „SALON ARTYSTYCZNY” – Lilianna CIEŚLAK – Gołaszyn (Obornicki Ośrodek Kultury)

Nagrody wręczali: starosta Powiatu Chodzieskiego – Mirosław Juraszek, dyrektor MDK w Chodzieży – Zofia Braciszewska, prezes Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego „Salon Artystyczny” – Lech Spitulski.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu obdarowani zostali upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Imprezę prowadził Krzysztof Jarocha.

- Szczególne słowa podziękowania należą się paniom: Sylwii Buczkowskiej (sprawy techniczne i organizacja zaplecza imprezy), Malwinie Grzybowskiej (sekretariat Festiwalu), a także plastyczkom MDK – Izabeli Kostrzewie i Paulinie Roszak-Krawczuk. Słowa sympatii i podziękowania kierujemy szczególnie do wszystkich uczestników, instruktorów przygotowujących wokalistów, rodziców i wszystkich widzów.

Do zobaczenia w przyszłym roku! – już zaprasza chodzieski MDK.  

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama