To był pierwszy taki festyn w historii wsi. Organizatorom zależało, aby był on przede wszystkim świętem dla dzieci, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji, między innymi konkursy z nagrodami, pozyskanymi od licznych sponsorów. Nie zabrakło zamku dmuchanego (z Powiatu Pilskiego), waty cukrowej i lodów, a dla wszystkich smacznego poczęstunku.
Urody całemu wydarzeniu dodawały bryczka (fotobryczka) z Wiejskiej zagrody Wiesiołkowo oraz sikawka konna ze Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej w Łobżenicy. Dla gości otwarto Wiejską Zagrodę Wiesiołkowo, z kwiatami i zwierzętami.
Podczas Festynu odbył się także turniej strzelecki. Wystartowało w nim blisko 50 osób. Najlepszy wynik uzyskała i wywalczyła puchar Kamila Reczulska, mieszkanka sołectwa Leżenica. Ponadto odbył się rzut podkową do wiadra, w którym główną nagrodą były widły ufundowane przez sołtysa Grzegorza Rosińskiego, które zdobyła Zenia Fendorf (z Leżenicy).
To było bardzo kolorowe wydarzenie m.in. dzięki mieszkańcom, którzy zaprezentowali się w przepięknych łowickich strojach ludowych, w jakich chodzili ich dziadkowie i pradziadkowie, którzy przybyli tu po wojnie z łowickiej wsi w ramach akcji zasiedlania Ziem Zachodnich. Przybyli tutaj całymi rodzinami i zostali.
- Promujemy pięknie tradycje i kulturę swoich przodków. Jak widać czasami wystarczy cegiełka wsparcia, żeby zorganizować tak udane przedsięwzięcie integrujące mieszkańców – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który razem z Markiem Kamińskim, radnym z tego okręgu odwiedzili uczestników festynu.
Były występy artystyczne, ludowe przyśpiewki i zabawa taneczna. Uczestnikom festynu towarzyszyli druhowie z OSP Szydłowo i OSP Róża Wielka. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski - Starostwo-Powiatowe w Pile
Napisz komentarz
Komentarze