Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kosmiczna podróż Guliwera na Stadionie Powiatowym!

Teatr Klinika Lalek z Wolimierza zawsze zachwyca. Jest to wędrowny teatr lakowy, z dużymi, dynamicznymi lalkami, z jeżdżącymi machinami, stworami, żywiołami! I z niezwykłą muzyką. Do tego spektaklu napisał ją Włodzimierz Kiniorski, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista grający m.in. na saksofonie. W ramach programu „Edukacji kulturalnej” i realizowanego przez pilską Bibliotekę projektu „Małe i duże podróże po kulturze” - na Stadionie Powiatowym w Pile - Teatr Klinika Lalek pokaże spektakl plenerowy pt. „Kosmiczna Podróż Guliwera”. Jaką prawdę tym przedstawieniem chcą uświadomić nam aktorzy? - ... że nie wystarczy żyć – liczy się przede wszystkim to, jak żyjemy…
Kosmiczna podróż Guliwera na Stadionie Powiatowym!

W niedzielę, 16 lipca, o godz. 20.30 na  Stadionie Powiatowym w Pile wystawiony zostanie spektakl plenerowy dla małych i… całkiem dużych: - Ogromna lalka głównego bohatera animowana przez piątkę aktorów robi wrażenie! - zapewniają organizatorzy. Przedstawienie pokaże Teatr Klinika Lalek. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. 

Teatr Klinika Lalek z Wolimierza zawsze zachwyca. Jest to wędrowny teatr lakowy, z dużymi, dynamicznymi lalkami, z jeżdżącymi machinami, stworami, żywiołami! I z niezwykłą muzyką. Do tego spektaklu napisał ją Włodzimierz Kiniorski, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista grający m.in. na saksofonie. W ramach programu „Edukacji kulturalnej” i realizowanego przez pilską Bibliotekę projektu „Małe i duże podróże po kulturze” - na Stadionie Powiatowym w Pile - Teatr Klinika Lalek pokaże spektakl plenerowy pt. „Kosmiczna Podróż Guliwera”.

Na spotkanie zapraszają Powiat Pilski oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile. 

- „Kosmiczna podróż Guliwera” na motywach powieści Jonathana Swifta nawiązuje do przełomowego momentu w historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Widziane z Ziemi wzajemne ustawienie Jowisza i Saturna w jednej linii sprawiło, że wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia: kres wojen i kłótni, za to nastanie pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Spektakl adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, zabiera nas w podróż do gwiazd i sprowadza z powrotem na ziemię, uświadamiając nam, że nie wystarczy żyć – liczy się przede wszystkim to, jak żyjemy… - tak o swojej sztuce opowiadają jej twórcy z Teatru Klinika Lalek. 

Spektakl wyreżyserował Wiktor Wiktorczyk, scenariusz: Stanisław Wolski, Wiktor Wiktorczyk, zespół, scenografia: Zbigniew Roszkowski, Wiesław Drzewiecki, Wiktor Wiktorczyk, muzyka: Włodzimierz Kiniorski, teksty piosenek: Marek Konopczak. 

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Trzy lata później przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski wędrowny teatr lalkowy. W jego przedstawieniach lalka i aktor współistnieją na równych prawach. Efekty możemy podziwiać głównie na łąkach, placach i ulicach. W przedstawieniach teatru udział biorą także machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Muzyka towarzysząca spektaklom często jest grana na żywo przez orkiestrę i aktorów. 

„Klinika Lalek to prawdziwy fenomen zarówno teatru formy, jak i offu jako takiego. Teatr stał się rozpoznawalny dzięki użyciu gigantycznych form. (…) Przedstawienia Kliniki Lalek wciągają, wręcz hipnotyzują publiczność swoją niecodziennością i  ekstrawagancją. Atmosferę zazwyczaj dopełnia muzyka na żywo. Teatr przez długie lata współpracował między innymi z zespołem Kormorany, dla którego był to początek istnienia w środowisku offowym. Klinika Lalek organizuje też liczne parady uliczne, koncerty i przedstawienia plenerowe. W podobnych wydarzeniach ważnym jest dla nich samo spotkanie i wspólne świętowanie. Świadectwem tego może być przygotowane w 2020 roku widowisko familijne „Kosmiczna podróż Guliwera”. Ogromna lalka głównego bohatera animowana przez piątkę aktorów robi wrażenie. A jeszcze większe sama – jeżeli postanowicie się do niej wybrać – Stacja Wolimierz. Przebudowana stacja kolejowa na wsi stała się unikatowym ośrodkiem kultury i  sztuki. Gromadzi wokół siebie artystów różnych pokoleń. Jedni zobaczą w nim rodzaj skansenu czy komuny. Drudzy oazę i alternatywę dla wielkomiejskiego życia” – opowiadają twórcy Teatru i przedstawienia, które niebawem zobaczymy w Pile. 

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i w Oddziale dla Dzieci lub pod numerem telefonu: 67 351 79 03 we. 34.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Pilska Biblioteka – również w ramach projektu „Małe i duże podróże po kulturze” - zaprasza także na „Podróżowanie na ekranie” (wtorki i czwartki, godz. 10.00 i 17.00, kino Iskra, ul. Kilińskiego 12) oraz na zajęcia interdyscyplinarne (w poniedziałki i środy o godzinie 11.00) w oddziale dla dzieci przy ulicy Staromiejskiej 14.  

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: pokój bez klamekTreść komentarza: Ja bym rozgraniczył picie płynów, których skutkiem jest wygaszenie trzęsiączki starczej a który płyn nie ma wpływu na trzęsiączkę. Z mojego doświadczenia jak byłem studentem, miałem kumpla w akademiku. Mimo młodego wieku (22) nie był w stanie funkcjonować bez flaszki wódki od rana. Trząsł się i klekotał szukając swojej teczki, a tam likier curacao albo miętowy, albo cherry. Po wytrąbieniu dwóch setek, natychmiast uspokajał się. Drżenia wygasały się natychmiast. Są napoje bezalkoholowe, ale one nie dają skutku tłumienia drgawek. Niektóre soki mogą przywracać kontakt ze światem. O tym informował ludność Mariusz Szalbierz w komunikacie Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego, że sok grapefruitowy daje efekt w postaci odświeżenia umysłu.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:16Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: do głupkaTreść komentarza: Odmiana nazwisk zakończonych na -wicz w liczbie mnogiej wymaga końcówki -wiczowie a nie -wicze.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:04Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: psychiatraTreść komentarza: Brunek ze swoim emploi jest protoplastą Tuska.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:51Źródło komentarza: Czy burmistrz Wolski próbuje ponownie skłócić gminę?Autor komentarza: IV BTreść komentarza: On, ten Noska chciał napisać, że przeżywają, ale mu się omsknął gruby paluch roztrzęsiony ze starości i konsumpcji płynów. Obok jest klawisz -u-. I wyszło, że przeżuwają. Nosce wsio ryba, co kto i komu do czemu.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:30Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama