Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pejzaże Adama Wyżlica - na lipiec

CZARNKÓW Galeria „Pięciu” Czarnkowskiego Domu Kultury zaprasza
Pejzaże Adama Wyżlica - na lipiec

Autor: Sławomir Czarnecki

Źródło: https://mck.czarnkow.pl/

Do 24 lipca w galerii „Pięciu” Czarnkowskiego Domu Kultury można oglądać wystawę malarstwa Adama Wyżlica. Pejzaże polskich pól i łąk – to temat prezentowanych prac. 

W galerii „Pięciu” Czarnkowskiego Domu Kultury odbył się wernisaż malarstwa Adama Wyżlica. Artysta do Czarnkowa przyjechał z Olsztyna, zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem, fotografią, sztukami wizualnymi. 

- Adam Wyżlic to skromny malarz, fotograf, rysownik i rzeźbiarz. Urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Twórczość artystyczną traktuje jako pasję. Ceni zdanie publiczności, której sugestie motywują go do dalszej kreatywności. W dużej mierze wpływ na artystyczną drogę artysty miał znany, nieżyjący już olsztyński pejzażysta Jan Przełomiec – przedstawia artystę Czarnowski Dom Kultury.   

 Adam Wyżlic ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. 

W Czarnkowie możemy obejrzeć pejzaże polskich pól i łąk autorstwa A. Wyżlica. 

- Tworzą one w galerii „Pięciu” barwną panoramę. Artysta na płótno przelał wspomnienia z młodzieńczych lat, kiedy to sielska rzeczywistość warmińskiej wsi była mu szczególnie bliska. Obrazy są pełne barw, oszczędne w formie, bez zbędnych szczegółów. Energiczne pociągnięcia pędzla sprawiają wrażenie, jak gdyby artystę gonił czas, niczym impresjonista chciałby zatrzymać daną chwilę na płótnie – pisze Emilia Stawujak.  – „W życiu piękne są tylko chwile...” - śpiewał Ryszard Riedel i momenty spędzone na tej wystawie do tych należą. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy, która potrwa do 24 lipca. 

Wstęp wolny.

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów Magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Dyplom  w 2017 roku  - w pracowni fotografii prof. hab. Janusza Połoma oraz aneks w pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak. Malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz. Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję.

„Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Jak się okazało, był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze jego prace. W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki” – można przeczytać na profilu artysty. 

 Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie). Brał też udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama