Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Słowiki 60” dziękują za mecenat Henrykowi Stokłosie

W minionym tygodniu Henryk Stokłosa gościł w Śmiłowie przedstawicieli szczecińskiego Chóru Męskiego „Słowiki 60”, którzy w podziękowaniu za wspieranie ich działalności wręczyli senatorowi dyplom Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
„Słowiki 60” dziękują za mecenat Henrykowi Stokłosie

W ubiegłym roku chór koncertował w kościele parafii Świętej Małgorzaty Panny Męczennicy i Matki Bożej Szkaplerznej w Śmiłowie. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych minionego roku w gminie Kaczory, które pomimo pandemii zgromadziło sporą widownię. Współorganizatorką koncertu była radna Emilia Załachowska – członek Zarządu Powiatu w Pile. 

W spotkaniu z Henrykiem Stokłosą wzięli udział: prezes Chóru Wojciech Borguński, wiceprezes Andrzej Legan oraz członek zarządu Andrzej Feterowski - dyrektor TechnoPark Szczecin. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Henrykiem Stokłosą, który od wielu lat wspiera naszą działalność. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Podobne słowa podziękowań kierujemy w stronę Emilii Załachowskiej, która zaangażowała w organizację naszego ubiegłorocznego koncertu w Śmiłowie – mówi Andrzej Legan. 

 

 

W tym roku chór świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Lista sukcesów, nagród i wyróżnień chóru jest imponująca. Powstał w 2007 roku i od tego czasu koncertuje nieprzerwanie na arenach polskich i zagranicznych. Został utworzony przez byłych chórzystów Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki” z lat 1960-1974, którzy w tych latach odnosili z chórem liczne sukcesy na scenach polskich i europejskich. Wówczas dyrektorem i wychowawcą był słynny dyrygent prof. Jan Szyrocki. Reaktywacja po latach to hołd, jaki zespół złożył Mistrzowi Janowi. 

Obchody swojego jubileuszu chór uświetnił czerwcowym koncertem w Filharmonii Szczecińskiej. Głównym akcentem programu było wykonanie „Szczecińskiej Mszy Filmowej” – dzieła skomponowanego przez prof. Piotra Jańczaka z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że Piotr Jańczak to znany dyrygent, pianista i kompozytor, założyciel i dyrygent Wyrzyskiego Chóru Męskiego oraz Wyrzyskiego Chóru „Canto”. Jego kompozycje wielokrotnie były obowiązkowymi utworami na międzynarodowych konkursach chóralnych, m.in. w Wenecji, Rzymie, Bonn, Riva del Garda i Helsingborgu. I właśnie z prof. Jańczakiem członkowie „Słowików 60” podczas wizyty w naszym powiecie rozmawiali o planowanych przedsięwzięciach. Możliwe, że efektem tych rozmów będzie koncert kolęd w Pile w styczniu przyszłego roku. 

(mb)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama