Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zdobywcy statuetki Fryderyka wystąpią w Zakrzewie

To będzie muzyczna uczta. I to ta z najwyższej półki. W najbliższą niedzielę w finałowym koncercie festiwalu Musica Sine Finibus w Zakrzewie wystąpi zespół wokalny Art'n'Voices, który ma na koncie m.in. Fryderyka 2021.
Zdobywcy statuetki Fryderyka wystąpią w Zakrzewie

Art'n'Voices to utytułowana grupa wokalna – oktet specjalizujący się w wykonywaniu współczesnej muzyki a’cappella. W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok począwszy od renesansu, przeważają w nim jednak kompozycje współczesne, których znaczna część została napisana specjalnie dla zespołu.

Grupa była wielokrotnie nagradzana w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. W swoim dorobku posiada aż dziesięć nagród Grand Prix, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „Mundus Cantat” w Sopocie (2015) czy Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” (Gdańsk, 2014). Zespół odniósł sukces w dwóch prestiżowych konkursach należących do Europejskiego Grand Prix Chóralistyki: „Polifonico Guido di Arezzo” we Włoszech (2017) oraz „Tolosako Abesbatza Lehiaketa” w Hiszpanii (2019), na którym zdobył dwie pierwsze nagrody.

 

 

Art’n’Voices odbył kilka zagranicznych tras koncertowych w Europie m.in.: w Prowansji Kraju Basków czy Sardynii, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności. Zespół jest organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu ArteFonie, który odbywa się co roku we wrześniu w Wejherowie.

Zespół wydał trzy płyty, a w nagraniach kolejnych czterech uczestniczył gościnnie. Debiutancki album ukazał się w 2013 roku pod tytułem „Droga krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej”. Znalazły się na nim kompozycje autorstwa liderki zespołu Anny Rocławskiej-Musiałczyk. Druga płyta to „Art’n’Voices Live in Provence” z 2019 roku. Jest to album koncertowy nagrany podczas tournée w ramach „Festival des Chœurs Lauréats” we Francji. Jest to prestiżowe wydarzenie muzyczne, na które zapraszane są najlepsze chóry i zespoły wokalne z całego świata. Trzecia i jak do tej pory ostatnia płyta nosi tytuł „Midnight Stories”. Jest wypełniona muzyką współczesnych polskich kompozytorów młodego pokolenia, której wspólnym mianownikiem jest tematyka nocy, mary i snu. Płyta osiągnęła duży sukces zdobywając nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna.

 

 

Skład zespołu: soprany - Małgorzata Priebe i Maria Krueger-Milej, alty - Anna Rocławska-Musiałczyk i Marta Jundziłł, tenory - Mateusz Warkusz i Szymon Duraj, basy - Tomasz Chyła i Rafał Brzeziński.

Zespół Art'n'Voices zaprosi festiwalową publiczność do swojego muzycznego świata w najbliższą niedzielę (30 lipca) o godz. 20:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Zakrzewie.

W tym samym koncercie, dzięki uprzejmości głównych wykonawców, kilka utworów zaprezentuje zespół złożony z uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Przemysława Czekałę - śpiewaka zespołu wokalnego Affabre Concinui i wykładowcę Akademii Muzycznej w Poznaniu. Warsztaty o roboczej nazwie „Stwórzmy zespół” trwać będą od 27 do 30 lipca i mają formułę otwartą. Organizatorzy zapraszają do Domu Polskiego do podglądania pracy uczestników.

(amb)

fot. Art'n'Voices

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama