Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dni Ziemi Wieleńskiej 2023. Nie mogło być inaczej!

Dawid Kwiatkowski, Natalia Kukulska i mnóstwo atrakcji
  • Źródło: NCK Wieleń
Dni Ziemi Wieleńskiej 2023. Nie mogło być inaczej!

Autor: Barbara Kozachok

Niezapomniane chwile, moc atrakcji, siła współpracy, nowe otwarcie, wiele możliwości, wsparcie sponsorów, a na scenie lokalni wykonawcy oraz gwiazdy wielkiego formatu - Natalia Kukulska oraz Dawid Kwiatkowski! – działo się tego lata we Wieleniu!

Dni Ziemi Wieleńskiej odbyły się na Korcie Miejskim. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Wieleń z burmistrz Elżbietą Rybarczyk na czele oraz Nadnoteckie Centrum Kultury w Wieleniu. 

W sobotę na scenie wystąpili podopieczni Nadnoteckiego Studia Piosenki oraz uczestnicy Ogniska Muzycznego im. K. Rojewskiej. 

Zaprezentowała się także Wieleńska Orkiestra Dęta. Podziękowania Samorządu Gminy Wieleń za owocną współpracę na niwie kultury i dotychczasowe prowadzenie zespołu jako kapelmistrz odebrał kończący współpracę z wieleńską orkiestrą Szymon Helwich, który chcąc się rozwijać i realizować swoje cele, przenosi się na południe naszego kraju. 

- Orkiestra Dęta działająca w NCK w swojej prawie 50-letniej historii zawsze uświetniała najważniejsze wydarzenia kulturalno – społeczne i religijne Gminy Wieleń oraz regionu. Orkiestra jest laureatem wielu nagród. Burmistrz Elżbieta Rybarczyk gratulowała zespołowi sukcesu dziękując za współpracę kapelmistrzowi, przy asyście prezesa orkiestry Łukasza Piochacza. Korzystając z tej wyjątkowej okazji, przedstawiono nowego kapelmistrza - Liwię Kosik, która jest studentką 3 roku Dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu. Orkiestra po raz pierwszy zaprezentowała się tego dnia pod batutą nowej kapelmistrz – informuje NCK.  

 Gwiazdą Dni Ziemi Wieleńskiej był niewątpliwie Dawid Kwiatkowski, na którego koncercie bawiły się tłumy. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i osobowość telewizyjna rozpoczynał karierę muzyczną w zespole Two of Us. Wydał siedem solowych albumów studyjnych. Bieżący rok jest dla niego rokiem jubileuszowym – 10 lat na scenie. Dawid Kwiatkowski jest m.in. laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy, ponadto czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Bursztynowego Słowika i Telekamery.

Sobota - pierwszy dzień Dni Ziemi Wieleńskiej - zakończyła się zabawą taneczną z zespołem „Akt” z Wielenia, a już od niedzielnego poranka na mieszkańców i gości czekały atrakcje w ramach Strefy Wyzwalania Społecznej Energii: zachęcano m.in. do korzystania z wesołego miasteczka i gastronomii, wystąpiły dziecięce grupy taneczne „Piccolo” i „Arabeska” działające przy NCK. Utworzono tu także „Strefę Dziecka” z grami, zabawami i animacjami, prowadzoną przez Lokalne Centrum Wolontariatu w strukturach M-GOPS w Wieleniu. Odwiedzić można było stoiska promocyjno – informacyjne i edukacyjne przygotowane przez Muzeum Ziemi Wieleńskiej. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa prezentowana przez regionalistę Stanisława Wielebskiego, pt. „Wspomnienie pożaru Puszczy Noteckiej 1992 r." Biblioteka XXI w. działająca w strukturach NCK – przeprowadziła promocję książki pt. „Legendy Wielkopolski”, koncentrując się m.in. na legendzie „Mazurzy Wieleńscy w Puszczy Noteckiej”. Książka trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Swoje stoiska prezentowały także Nadleśnictwo Potrzebowice oraz PKO Bank Polski I Oddział w Wieleniu.

Wędkarze i hodowcy gołębi pocztowych z terenu gminy Wieleń rywalizowali o Puchar Burmistrza Wielenia.  Najlepszym z najlepszych wręczono puchary. 

A na scenie wystąpiła m.in. laureatka Regionalnego Konkursu „Zostań Gwiazdą Disco Polo”, który odbył się podczas „Nocy Świętojańskiej” w Białej. Zaprezentował się także zespół 6or9 Project Hendrix. A potem już na scenę wyszła Natalia Kukulska! Koncert zgromadził tłumy fanów. 

Natalia Kukulska w swojej „dorosłej” karierze nagrała trzynaście solowych albumów. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach", nagrany z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Wydany w 2020 roku album „Czułe struny” zawiera z kolei wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty. W zeszłym roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem „Jednogłośna”, a także udziałem w formacie „MTV Unplugged”.

Gwiazdy wystąpiły dzięki środkom pozyskanym od sponsorów (szczegóły na stronach Gminy oraz NCK Wieleń). 

zdjęcia: Archiwum NCK Wieleń, J. Kubiś, B.Kozachok

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama