Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pod szczęśliwą gwiazdą

Kolorowe, ekspresyjne obrazy Lidii Wszołek, a do kompletu złote przeboje polskiej estrady w wykonaniu Witolda Żuromskiego. W takiej malarsko-muzycznej tonacji upłynął wakacyjny wieczór w Galerii na Starym Rynku. Na dworze deszcz i wiatr, a wewnątrz poewangelickiego kościółka magia kolorów i muzyki oraz osobowości, które przyciągnęły na wernisaż i koncert wielu gości nie tylko z gminy Ujście.
Pod szczęśliwą gwiazdą

Na półmetku wakacji Ujski Dom Kultury zorganizował wernisaż wystawy "Kolorowa Rewolucja" autorstwa Lidii Wszołek. Bezpośrednio po wernisażu rozpoczął się natomiast koncert pt. "Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy. Złote przeboje polskiej estrady" w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Było bardzo, ale to bardzo artystycznie.

Lidia Wszołek, autorka wystawy "Kolorowa Rewolucja" jest nauczycielką plastyki i wychowawcą w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile. W latach 1995-2000 studiowała plastykę w Instytucie Kultury i Sztuki w Zielonej Górze. W 2000 roku miała wystawę rysunku w Galerii nad Wisłą w Toruniu, a od 2007 roku bierze udział w wystawach twórczości artystycznej członków Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych Jelo. Uprawia malarstwo i rysunek. W wolnych chwilach lubi pisać różne teksty literackie. Jej twórczość jest pełna ekspresji i eksperymentalnych poszukiwań.

Podczas wernisażu autorka szczegółowo opowiedziała o swoich obrazach, o okolicznościach ich powstania, tematyce. Zdradziła też, że Ujście nie jest jej obce. Jej tata, Witold Jurgiel w latach 1977 - 1985 pełnił tu funkcję Naczelnika Miasta i Gminy Ujście.

Po zwiedzeniu wystawy i rozmowach z autorką goście mieli okazję wysłuchać klimatycznego koncertu w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Na koncert złożyły się przeboje takich wykonawców jak m.in.: Czerwony Tulipan, Tadeusz Woźniak, Pod Budą, Gang Marcela, 2+1 i wiele innych.

Witold Żuromski to gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. W 1997 roku otrzymał z rąk Tadeusza Nalepy I nagrodę w kat. gitary na Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym ,,Zaczarowany Świat Harmonijki’’ w CK Zamek w Poznaniu, I nagrodę w konkursie git. klasycznej w DK Jubilat w Poznaniu oraz III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym w Lublinie w 2007 r. Od 2019 roku koncertuje z własnym Trio Jazzowym z projektem ,,Django & Inspirations’’.

(acz)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama