Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Tłumy mieszkańców na pikniku wojskowym!

Niedzielny piknik wojskowy zorganizowany na Stadionie Powiatowym w Pile przyciągnął tłumy pilan i gości. Przygotowano mnóstwo atrakcji: wojskowych, ale nie tylko. Zebranym podobała się zwłaszcza musztra paradna wojskowej orkiestry, a dzieciom zgromadzony sprzęt wojskowy, który mogli oglądać naprawdę z bardzo bliska…
Tłumy mieszkańców na pikniku wojskowym!

Powiat Pilski ze starostą Eligiuszem Komarowskim zaprosili w minioną niedzielę mieszkańców na Rodzinny Piknik Wojskowy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Prezentowano m.in. nowoczesny sprzęt wojskowy, w tym czołg LEOPARD 2PL z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Bojowy wóz piechoty, rosomaki – czyli kołowe transportery opancerzone i inne specjalistyczne pojazdy wojskowe, były do dyspozycji zwiedzających. 

Można było zobaczyć, jak wygląda przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD z 4 Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, sprzęt saperski – w tym roboty służące do rozminowywania bomb, bezzałogowy system powietrzny Orbiter-2, z którym przyjechali żołnierze z Mirosławca. Były wojskowe węzły łączności, radiostacje.  

Na pikniku obecni byli żołnierze Armii USA, z którymi pilanie i goście z regionu bardzo chętnie rozmawiali i także fotografowali się „na pamiątkę”. 

 

 

- Witam serdecznie wszystkich państwa w tym wyjątkowym dniu, ale jeszcze serdeczniej witam nasze wyjątkowe wojsko i przyjaciół z armii amerykańskiej. Witam również służby, które nam dzisiaj pomagają i które zawsze są z nami, zawsze w tym miejscu. Ten piknik to okazja do tego, żebyście państwo nie tylko poznali prezentowany sprzęt i go dotknęli, ale i porozmawiali z naszymi żołnierzami. Dziękuję za waszą obecność – mówił starosta Eligiusz Komarowski otwierając piknik. 

Na pikniku obecni byli m.in. żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku, a także Brygada Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód, 100 batalion łączności w Wałczu i 104 batalion logistyczny w Wałczu, 21 Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach, 12 Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu, 122 batalion lekkiej piechoty w Dolaszewie, Ośrodek Zamiejscowy w Poznaniu Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz Wojskowe Centrum Wsparcie Organizacyjne.    

Przez cały dzień odbywały się prezentacje historyczne stowarzyszeń wojskowych: m.in. Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych i Archeologii Wojskowej „Rajtar”, które prezentowało dawną broń, sprzęt i umundurowanie Wojska Polskiego, był Klub Strzelecki „International” z 4 stanowiskami strzeleckimi z bronią pneumatyczną i pokazem broni strzeleckiej, były stowarzyszenia wojskowe m.in. Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 24 w Pile, były służby mundurowe reprezentowane m.in. przez strażaków KP PSP w Pile i KPP w Pile, a także młodzież pilskich szkół z klas mundurowych. 

 

 

Starosta wszystkim żołnierzom z okazji Święta Wojska Polskiego złożył podziękowania za oddaną służbę oraz zaangażowanie w organizację Rodzinnego Pikniku Wojskowego w Pile, a dowódcom wręczył pamiątkowe grawertony.

Po godz. 13.00 odbyła się musztra paradna Koszalińskiej Orkiestry Wojskowej – brawa, które rozległy się na koniec pokazu powiedziały wszystko… Na scenie pojawiła się także młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” z patriotycznym repertuarem.

Były i mniej wojskowe atrakcje jak choćby bezpłatna grochówka wojskowa i darmowe zamki dmuchane dla najmłodszych. Tłumy jakie przewinęły się tego dnia przez pilski Stadion Powiatowy mówią same za siebie: mieszkańcom podobało się! 

Organizatorami pikniku byli: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Powiat Pilski oraz Ośrodek Zamiejscowy w Poznaniu Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

eKi

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama