Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Spotkało ich kolejne wyróżnienie!

Henryk Paskal, wcześniej maratończyk, dziś prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Dyrektor Półmaratonu PHILIPS w Pile, to nietuzinkowa postać sportu nie tylko w regionie, kraju, ale i uznany Ambasador AIMS Association of International Marathons and Distance Races - na wszystkie kraje Europy Wschodniej.
Spotkało ich kolejne wyróżnienie!
Paskalowe w Koszycach w towarzystwie z Robertem Korzeniowskim i jego żoną Justyną. Robert Korzeniowski startował w sztafecie maratońskiej złotych medalistów olimpijskich w trakcie maratonu w Koszycach.

W świetle jego osiągnięć sportowych i organizacyjnych, nieodzownie błyszczy przy nim wspierająca go, przesympatyczna żona Helena.

Równo 10 lat temu był nominowany i otrzymał tytuł ambasadora ASICS. Jego osiągnięć trudno nawet policzyć.

Przed sześcioma laty, jako już delegat techniczny komisji biegów ulicznych IAAF, odebrał Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski. 

Teraz pilskie małżeństwo Paskalów dostąpiło zaszczytu innego wyróżnienia. Ale o tym za chwilę.

W czwartek 7 września w Muzeum Wschodniosłowackim w Koszycach zostały otwarte bramy wyjątkowej wystawy „Stulecie maratonu w Koszycach”. Według źródeł dzięki bogatemu archiwum i wcześniej niepokazywanym eksponatom muzeum zapewni zwiedzającym ciekawą podróż w maratońską przeszłość.

Oficjalnie w setną rocznicę maratonu otwarto w przededniu jego startu urozmaicony ciekawy programem. Koncerty i występy muzyczne uzupełniły całość jubileusz. Wśród, co by nie mówić, w niezbyt licznej grupie specjalnych gości, dostojnego zaszczytu dostąpiło pilskie małżeństwo Helena i Henryk Paskalowe. 

Odsłonięto Tablicę Światowego Dziedzictwa Lekkoatletycznego, którą Prezydent World Athletics Sebastian Coe przyznał Maratonowi Koszyckiemu za wkład w rozwój lekkiej atletyki.

Przypomnę tylko, że Pan Henryk swa karierę zawodniczą enryk sweoją karierę zawodniczą rozpoczął z początkiem lat 70-tych pod szyldem Oleśniczanki. Debiutował w 1973 roku w Dębnie. Dwa lata później jako pierwszy minął metę Warszawskiego Maratonu Trybuny Ludu. W 1981 roku, Maraton Warszawski ukończył go ze srebrnym medalem. Biegał i triumfował również poza granicami naszego kraju. Wygrał między innymi wymagający Maraton Górski w Czechosłowacji.

Dzisiaj prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Dyrektor Półmaratonu PHILIPS w Pile, to nietuzinkowa postać sportu nie tylko w regionie, kraju, ale i uznany Ambasador AIMS Association of International.

O Paskalach można pisać i pisać…

Mariusz Markowski 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lux veritatisTreść komentarza: Ma.Data dodania komentarza: 5.04.2025, 12:12Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama