Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dwa dni lało, na bieg chmury rozwiało…

Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne po raz piąty zorganizowało Chodzieski Bieg Niepodległości. W sobotniej imprezie pod patronatem wójt Gminy Chodzież wzięło udział ponad 230 uczestników, w tym wielu przybranych w biało-czerwone barwy.
Dwa dni lało, na bieg chmury rozwiało…

Pesymiści już stawiali krzyżyk na biegu…  Fatalna aura do samego rana nie dawała za wygraną. Koniec końców szczęśliwie dla organizatorów przestało padać i około godz. 10.00 tereny za Szkołą Podstawową w Oleśnicy zaczęli zapełniać amatorzy biegania i nordic walkingu. Gości powitał prezes ChSP Przemysław Lasota, który życząc biegaczom sukcesów podziękował gminie Chodzież za wsparcie pomysłu i pomoc przy organizacji imprezy. Na pierwszy ogień wystartowali uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie grupy - dzieci młodszych i starszaków. I tak w pierwszym biegu zwyciężył Krzysztof Lasota z Piły, a wśród dziewczynek najlepsza okazała się Liliana Sokulska z Trzcianki. W grupie starszej tryumfował Remigiusz Sikora z Milcza, a w grupie dziewcząt Zuzanna Peksa z Kobylca. 

Przed biegiem głównym odbyło się oficjalne otwarcie, podczas którego Monika Gierczak z Chodzoeskiego Stowarzyszenia Patriotycznego przybliżyła idee organizacji biegu i jego niepodległościowy kontekst. Głos zabrała również Kamila Szejner - wójt gminy Chodzież oraz wicestarosta Mariusz Witczuk, którzy życzyli zawodnikom sukcesu oraz satysfakcji z udziału w tej sportowej, ale i patriotycznej imprezie. Część oficjalną uświetnił krótki występ artystyczny dzieci z SP w Oleśnicy. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. 

Po krótkiej rozgrzewce, którą poprowadziła paraolimpijka Magdalen Bachmatiuk-Węgrzyn, zawodnicy zgromadzili się na starcie, gdzie wójt Kamila Szejner wystrzałem z pistoletu dała sygnał do sportowej rywalizacji. Kilka minut po biegaczach na trasę ruszyli kijkarze. W głównym biegu na dystansie 5,6 km pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Jakub Filipiak z Osieka przed Marcinem Organka z Węgrzyn (II miejsce) i Marcinem Spotała z Drezdenka (III miejsce). Wśród pań najszybciej trasę przebiegła Daria Kasztarynda z Chodzieży (I miejsce) przed Rozalią Kapską z Pęckowa (II miejsce) i Kamilą Kubińską z Osieka (III miejsce). Natomiast rywalizację nordic walking wśród mężczyzn wygrał Sebastian Rajewski z Piły, a wśród kobiet Agnieszka Lasota-Benka ze Studzieńca. 

Wkrótce po biegu i uzupełnieniu kalorii (zupa pomidorowa, kawa i pyszne słodkości przygotowane przez panie z okolicznych KGW), odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów, którą priofesjonalnie poprowadził Piotr Jankowski. Imprezę zakończyło losowanie wśród uczestników kilkudziesięciu nagród ufundowanych przez sponsorów. 

Pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gieniu 12.11.2023 17:23
W grupie starszych dzieci zwyciężyła Marcelina Kaczmarek z Trzcianki, proszę poprawić błąd.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lux veritatisTreść komentarza: Ma.Data dodania komentarza: 5.04.2025, 12:12Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama