Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wiemy, kto przyjedzie do Piły na tegoroczny festiwal teatralny

Barciś, Ferency, Żak, Machalica, Kiersznowski... w Pile. FT "Teatr - pasja rodzinna" tradycyjnie w listopadzie, w dniach 11-30.11. Sprzedaż biletów ruszy we wrześniu
Wiemy, kto przyjedzie do Piły na tegoroczny festiwal teatralny

XVIII Festiwal Teatralny TEATR – PASJA RODZINNA

Barciś, Ferency, Żak, Machalica, Kiersznowski przyjadą na pilski festiwal

Leszek LICHOTA, Waldemar BŁASZCZYK, Bartłomiej TOPA i Piotr NOWAK na inaugurację, a potem jeszcze bardziej znane nazwiska: Adam FERENCY, Piotr MACHALICA, Artur BARCIŚ, Krzysztof KIERSZNOWSKI, Lech DYBLIK, Michał PIELA, Antoni PAWLICKI, Tomasz DEDEK, Julia KAMIŃSKA, Katarzyna ŻAK, Mirosław BAKA, Jan JANKOWSKI, Piotr ZELT, Tomasz SAPRYK… i moglibyśmy tak wyliczać jeszcze długo! Ponownie czekają nas spotkania z najbardziej znanymi polskimi aktorami. W tym roku aż 11 teatralnych wieczorów, 11 spektakli – w tym Pilska Scena Offowa. Dodajmy, że to już 18. edycja imprezy. Pilski festiwal teatralny „Teatr – pasja rodzinna” wchodzi w dorosłość…

Na inaugurację w dniu 11 listopada obejrzymy spektakl „Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza” w reż. Piotra Nowaka. „W hotelowym pokoju spotkają się uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają…” – czytamy w zapowiedzi.

Drugiego wieczoru – 12.11. – komedia „Pierwszy do raju” z udziałem Michała Pieli, a także Antoniego Pawlickiego i Tomasza Dedka. Spektakl mocno abstrakcyjny, bo o tym, jak dostać się do raju i kto na ten zaszczyt bardziej zasługuje… -  Pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości.

13.11 – „Dziennik przebudzenia” z Adamem Ferency i Joanna Kosierkiewicz – jak napisano w recenzjach – „spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu” – to spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru. Miejscami pełen ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

14.11 spotkanie z Agnieszką Osiecką w spektaklu „Osiecka. Byle nie o miłości”.  Wystąpi Julia Robakowska.

18.11 – „Ostra jazda” z Julią Kamińską, Kataryną Żak, Mirosławem Baką, Janem Jankowskim i Przemysławem Sadowskim. Ta lista nazwisk już kusi… Ze spektaklu dowiemy się do czego zdolni są ludzie z dnia na dzień pozbawieni pracy? Do czego zdolni są ludzie, którzy nienawidzą swej pracy? Wreszcie, do czego zdolni są ludzie, którzy przebywają w towarzystwie pozbawionych i nienawidzących pracy? Niestety, chyba do wszystkiego…Nawet do tego, by rzucić się w nieznane i mroczne objęcia showbiznesu…Nieco roznegliżowanego showbiznesu… No dobrze, bądźmy szczerzy – zupełnie nagiego showbiznesu!

22.11 – „Kredyt” i Piotr Machalica oraz Piotr Borowski. Historia nader współczesna: Adam przychodzi do dyrektora banku z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy z cudem. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Sztuka trzyma w napięciu do ostatniej sceny.

23.11 – „Selfie.com.pl”.  Występują: Dorota Pomykala, Julia Kamińska, Filip Bobek oraz Piotr Zelt. Sztukę wyreżyserowała Maria Seweryn. Brygida, bohaterka spektaklu, jest wrogiem mężczyzn. Martwi się jednak o córkę Julię, która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie…

26.11 – „Klatka dla ptaków” – występują m.in. Tomasz Sapryk, Marek Kaliszuk  i Joanna Kurowska. Właśnie trwa próba przedstawienia, które rozgrywa się w nocnym klubie dla transwestytów. Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy!

27.11 – „Kaszana. Zdalnie sterowana”. Wystąpią m.in. Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz oraz Artur Barciś. KASZANA to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Mieszanka kabaretu i piosenki poetyckiej i żartobliwo – ironicznej. Szóstka znakomitych aktorów i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Sprawiają oni, że spektakl staje się arcydziełem a wykonywane utwory nabierają nowego wymiaru. KASZANA to satyryczno-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów uniwersalnych. Spektakl wygrał w 2015 r. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych w Siedlcach!

29.11 – „Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta” z Mikołajem Roznerskim, Lechem Dyblikiem, Sławomirem Packiem, Klaudią Kuchtyk. Reżyseria Marek Rębacz. Jest to zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży. Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany. Śnieżyca, zasypane drogi, Basi kończą się zapasy żywności. Jest wieczór wigilijny wieczór. I właśnie w ten wieczór, do pensjonatu, nieoczekiwanie trafia trzech podejrzanych mężczyzn.. A w radio, co chwila, podawane są komunikaty o trzech poszukiwanych przestępcach…

Na zakończenie festiwalu 30.11 - PILSKA SCENA OFFOWA – „Nim zgaśnie moje flamenco”. Wystąpią aktorzy TEATRU TAK!: Paulina Barycza, Agnieszka Nóżyńska, Katarzyna A. Pawłowska-Lemańska, Greta Ratajczyk, Barbara Żmija, Filip Nykiel, Mateusz Ziemichód. Reżyseria: Ewelina Wyrzykowska.

Spektakle zawsze o godz. 19.00. Ceny biletów podamy niebawem w TN oraz na naszym portalu www.dzienniknowy.pl.

eKi

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wiatr historii 27.07.2017 23:32
Dobrze by było zapewnić w danym czasokresie cyrkulację wiatrową z zachodu na wschód. o wstyd o ile ze Śmiłowa zawieje na naszych aktorów i aktoreczki z wrażliwym powonieniem.

trójmetyloamina 28.07.2017 13:45
Od aktoreczek także wali śledzikiem po orgii, nazajutrz. Tak, że spoko!

Pilanka 26.07.2017 13:05
Wszystko pięknie, tylko bilety dostępne dla wybrańców. Bez znajomości, nie ma szans na bilet.

Seba 27.07.2017 15:25
Jak to?!?!?! Czy nie ma biletów?

Wałczanka 02.08.2017 12:02
Bzdura! W zeszłym roku byłam na 4 spektaklach i bilety kupowałam przez stronę RCK bez żadnych problemów. Tylko trzeba pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie

Gosia 25.07.2017 23:09
No to listopad cały zaplanowany

Helka 25.07.2017 14:16
Świetnie :-)))

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama