Wiadomo już, że trzy szkoły podstawowe – w Drawskim Młynie, Pęckowie i Piłce – po wejściu w życie reformy będą funkcjonowały w dotychczasowych siedzibach, a także w jednym budynku. Podstawówka w Chełście będzie się składać z dwóch budynków – tego, w którym mieści się do tej pory, oraz zajmowanego obecnie przez oddział zamiejscowy drawskiego Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej. W tym drugim od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. uczyć się będą uczniowie klas gimnazjalnych włączonych w strukturę SP w Drawsku oraz klasa VII i VIII SP w Chełście. We wspomnianym okresie SP w Drawsku będzie, ze względu na małą liczbę izb lekcyjnych, funkcjonowała w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Nadnoteckiej 22b, w obecnym gimnazjum przy ul. Powstańców Wielkopolskich 83-85 oraz w oddziale zamiejscowym w Chełście. Od 1 września 2019 roku drawska SP im. gen. dyw. Tadeusza Kutrzeby przeniesie się do siedziby gimnazjum.
W informacji z działalności między sesjami wójt Marek Tchórzka poruszył między innymi kwestię otwarcia w Drawsku poradni K. Pojawiła się koncepcja wykorzystania w tym celu budynku obecnej podstawówki przy ul. Nadnoteckiej. Plusem takiej lokalizacji byłyby bliskość przychodni lekarskiej, łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych, a także stosunkowo niskie koszty adaptacyjne. W tym celu władze gminy planują spotkanie ze starostą i dyrektorem szpitala w Czarnkowie. Włodarz gminy poinformował też, iż samorząd w tym roku rezygnuje ze świątecznych dekoracji ulicznych, na które wydawał średnio ok. 14 tysięcy złotych. Środki te zamierza przeznaczyć na nagrody dla właścicieli najładniej przystrojonych domów i posesji oraz dla wsi.
Na sesji obecni byli też policjanci, którzy odpowiadali radnym na pytania dotyczące funkcjonowania posterunku, który został otwarty w Drawsku pod koniec ubiegłego roku.
Pisz
Napisz komentarz
Komentarze