Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

 Trwają 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe Cho-Jazz 2017

CHODZIEŻ  W tym roku dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury impreza wzbogacona została o kilka atrakcji
 Trwają 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe Cho-Jazz 2017

Będzie, będzie zabawa… ale nie tylko. Bo choć wakacje w pełni nauki też nie zabraknie. W tym roku podczas warsztatów edukować się będzie 160 słuchaczy, w tym 80 z zagranicy m. in. z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Białorusi i po raz pierwszy z Izraela. Ale dla mieszkańców i fanów najważniejsze są koncerty.

Tradycyjnie Warsztaty rozpoczęły się koncertem otwarcia, w którym zagrała kadra wykładowców, w praktyce połowa czołówki polskiego jazzu. Witając gości Marcin Kita dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury podkreślił siłę tradycji i znaczenie imprezy dla całego regionu. Jak dodał tegoroczne Warsztaty ruszyły poważnie do przodu dzięki dodatkowemu impulsowi, czyli sporej dotacji Ministerstwa Kultury a także hojności sponsorów, których nie omieszkał po wymienić. Dyrektor wspomniał także o rysującej się współpracy i możliwości odzyskania patronatu nad imprezą przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz zachęcił do obejrzenia wystawy fotografii legendarnego Marka Karewicza. Dalej pałeczkę przejął dyrektor muzyczny, znany doskonale w Chodzieży i lubiany Janusz Szrom. Najlepszy polski wokalista jazzowy na zachętę zaśpiewał jedną z piosenek Wojciecha Młynarskiego z którym łączyła go bliska znajomość.   

      W dalszej części wypełniona po brzegi publicznością sala oklaskiwała znakomitych instrumentalistów, mistrzów polskiego jazzu którzy w różnych konfiguracjach zaprezentowali swoje niebagatelne umiejętności. Wystąpili m.in. w lirycznym duecie Bogdan Hołownia z Jerzym Główczeskim, ambasador polskiego jazzu pianista Artur Dutkiewicz, znakomici gitarzyści Rafał Sarnecki i Attila Muehl, puzonista Michał Tomaszczyk, pianistka z Ukrainy Anastasija Litvinyuk, jeden z najlepszych krajowych saksofonistów Maciej Sikała oraz niemiecki mistrz trąbki Hans Peter Salentin. Towarzyszyła im uznana sekcja rytmiczna Zbigniew Wrombel i Paweł Dobrowolski. Było czego posłuchać…

      Atrakcją Warsztatów (warsztaty skończą się w sobotę 5 sierpnia) są codzienne koncerty, w tym specjalnie na tą okazję zaproszonych artystów. Wystarczy wymienić występy Krystyny Prońko z Januszem Szromem, Trio Marka Napiórkowskiego czy coś dla miłośników tradycyjnego grania - The Warsaw Dixielanders. Szczegóły na plakatach.

pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama