Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Lecznictwo szpitalne w Wielkopolsce

II Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski otworzył konferencję „Lecznictwo Szpitalne w Wielkopolsce – perspektywy i wyzwania”, która dziś miała miejsce w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Konferencja ma stanowić początek spotkań dotyczących zmian w szpitalnictwie na terenie województwa wielkopolskiego.
  • Źródło: WUW w Poznaniu
Lecznictwo szpitalne  w Wielkopolsce

Konferencja „Lecznictwo Szpitalne w Wielkopolsce – perspektywy i wyzwania” zorganizowana przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu to pierwsze spotkanie z serii, która ma otworzyć dyskusję na temat aktualnego stanu oraz możliwości lecznictwa szpitalnego w Wielkopolsce. Na zaproszenie do rozmów odpowiedziało wiele znamienitych gości, którzy wygłosili swoje tezy oraz przedstawili prezentacje, a także dyrektorzy oraz przedstawiciele wielkopolskich szpitali i placówek.

Jako pierwszy głos zabrał Piotr Nowicki – przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, członek Zespołu do Spraw Zmian Systemowych w Ochronie Zdrowia. Następnie o stanie Wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia opowiedziała jego dyrektor – Magdalena Kraszewska. Temat „Współpraca Izby Lekarskiej z konsultantami wojewódzkimi w planowaniu zapewnienia dostępności do świadczeń specjalistycznych” dokładnie omówił dr n. med. Krzysztof Kordel – prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu.

Po pierwszej części wykładowej nastąpiła merytoryczna dyskusja, w której udział wzięli II Wicewojewoda Wielkopolski – Jarosław Maciejewski, wyżej wspomniani prelegenci oraz członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Katarzyna Kretkowska i dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Anna Jackowska.

Kolejna część konferencji to prezentacje: „Aktualny stan prawny dotyczący wykonywania zawodu lekarza” wygłoszona przez wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu – Marcina Karolewskiego, „Problemy środowiska pielęgniarskiego w lecznictwie szpitalnym” przybliżone przez przewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu – Magdalenę Sobalik, „Kształcenia na kierunkach medycznych i okołomedycznych w jednostkach samorządu województwa wielkopolskiego” – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Dorota Kinal. Na koniec spotkania dyrektor Wydziału Zdrowia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Liwia Polcyn-Nowak, wspólnie z kierownikami Oddziałów Wydziału Zdrowia WUW, przybliżyła temat: „Wsparcie Wojewody w organizacji opieki zdrowotnej w Wielkopolsce”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zainteresowany 23.10.2024 00:19
Już wszyscy zainteresowani mówią głośno, że Grzegorz Sieńczewski ma zostać dyrektorem pilskiego szpitala. Trzy dni temu złożył rezygnację z funkcji dyrektora szpitala w Gnieźnie - jednego z najbardziej zadłużonych szpitali w województwie. Jaki wpływ na ma w tej sprawie przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego w Poznaniu? I jakie są tutaj powinowactwa rodzinne?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: pokój bez klamekTreść komentarza: Ja bym rozgraniczył picie płynów, których skutkiem jest wygaszenie trzęsiączki starczej a który płyn nie ma wpływu na trzęsiączkę. Z mojego doświadczenia jak byłem studentem, miałem kumpla w akademiku. Mimo młodego wieku (22) nie był w stanie funkcjonować bez flaszki wódki od rana. Trząsł się i klekotał szukając swojej teczki, a tam likier curacao albo miętowy, albo cherry. Po wytrąbieniu dwóch setek, natychmiast uspokajał się. Drżenia wygasały się natychmiast. Są napoje bezalkoholowe, ale one nie dają skutku tłumienia drgawek. Niektóre soki mogą przywracać kontakt ze światem. O tym informował ludność Mariusz Szalbierz w komunikacie Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego, że sok grapefruitowy daje efekt w postaci odświeżenia umysłu.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:16Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: do głupkaTreść komentarza: Odmiana nazwisk zakończonych na -wicz w liczbie mnogiej wymaga końcówki -wiczowie a nie -wicze.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:04Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: psychiatraTreść komentarza: Brunek ze swoim emploi jest protoplastą Tuska.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:51Źródło komentarza: Czy burmistrz Wolski próbuje ponownie skłócić gminę?Autor komentarza: IV BTreść komentarza: On, ten Noska chciał napisać, że przeżywają, ale mu się omsknął gruby paluch roztrzęsiony ze starości i konsumpcji płynów. Obok jest klawisz -u-. I wyszło, że przeżuwają. Nosce wsio ryba, co kto i komu do czemu.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 17:30Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama