Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Lecznictwo szpitalne w Wielkopolsce

II Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski otworzył konferencję „Lecznictwo Szpitalne w Wielkopolsce – perspektywy i wyzwania”, która dziś miała miejsce w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Konferencja ma stanowić początek spotkań dotyczących zmian w szpitalnictwie na terenie województwa wielkopolskiego.
  • Źródło: WUW w Poznaniu
Lecznictwo szpitalne  w Wielkopolsce

Konferencja „Lecznictwo Szpitalne w Wielkopolsce – perspektywy i wyzwania” zorganizowana przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu to pierwsze spotkanie z serii, która ma otworzyć dyskusję na temat aktualnego stanu oraz możliwości lecznictwa szpitalnego w Wielkopolsce. Na zaproszenie do rozmów odpowiedziało wiele znamienitych gości, którzy wygłosili swoje tezy oraz przedstawili prezentacje, a także dyrektorzy oraz przedstawiciele wielkopolskich szpitali i placówek.

Jako pierwszy głos zabrał Piotr Nowicki – przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, członek Zespołu do Spraw Zmian Systemowych w Ochronie Zdrowia. Następnie o stanie Wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia opowiedziała jego dyrektor – Magdalena Kraszewska. Temat „Współpraca Izby Lekarskiej z konsultantami wojewódzkimi w planowaniu zapewnienia dostępności do świadczeń specjalistycznych” dokładnie omówił dr n. med. Krzysztof Kordel – prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu.

Po pierwszej części wykładowej nastąpiła merytoryczna dyskusja, w której udział wzięli II Wicewojewoda Wielkopolski – Jarosław Maciejewski, wyżej wspomniani prelegenci oraz członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Katarzyna Kretkowska i dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Anna Jackowska.

Kolejna część konferencji to prezentacje: „Aktualny stan prawny dotyczący wykonywania zawodu lekarza” wygłoszona przez wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu – Marcina Karolewskiego, „Problemy środowiska pielęgniarskiego w lecznictwie szpitalnym” przybliżone przez przewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu – Magdalenę Sobalik, „Kształcenia na kierunkach medycznych i okołomedycznych w jednostkach samorządu województwa wielkopolskiego” – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Dorota Kinal. Na koniec spotkania dyrektor Wydziału Zdrowia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Liwia Polcyn-Nowak, wspólnie z kierownikami Oddziałów Wydziału Zdrowia WUW, przybliżyła temat: „Wsparcie Wojewody w organizacji opieki zdrowotnej w Wielkopolsce”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zainteresowany 23.10.2024 00:19
Już wszyscy zainteresowani mówią głośno, że Grzegorz Sieńczewski ma zostać dyrektorem pilskiego szpitala. Trzy dni temu złożył rezygnację z funkcji dyrektora szpitala w Gnieźnie - jednego z najbardziej zadłużonych szpitali w województwie. Jaki wpływ na ma w tej sprawie przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego w Poznaniu? I jakie są tutaj powinowactwa rodzinne?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama