Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Fundusze Europejskie dają nadzieję – nowy nabór na lepsze życie

Wielkopolska otwiera kolejną bramę ku lepszej przyszłości dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Już w mar¬cu rusza nabór na dofinansowanie w ramach działania 6.10 Aktywna Integracja, finansowanego z Funduszy Europej¬skich dla Wielkopolski.
Fundusze Europejskie dają nadzieję – nowy nabór na lepsze życie

Każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. Aktywna integracja to działania, które pomagają osobom, rodzinom i całym społecz­nościom wrócić do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. W ramach wsparcia z Funduszy Europejskich możliwa będzie realizacja projektów, oferujących szkolenia, kursy za­wodowe, doradztwo prawne i psychologiczne, a także wsparcie w zdobyciu nowych kwalifikacji i powrocie na rynek pracy. To szansa dla organizacji, instytucji i przedsiębiorstw na realizację inicjatyw, które pomagają osobom wykluczonym oraz zagrożo­nym ubóstwem wrócić na rynek pracy i odzyskać pewność siebie.

Nadzieja dla mieszkańców Wielenia

W Wieleniu wykluczenie społeczne przestało być aż tak dużym problemem. Przy wsparciu Funduszy Europejskich zrealizowano „Program aktywnej integracji”, dzięki któremu osoby wykluczone społecznie zyskały szansę na lepsze życie.

– Głównym celem projektu było dokonanie postępu w procesie ak­tywizacji społecznej i zatrudnieniowej 58 osób biernych zawodowo, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszku­jących w Gminie Wieleń – tłumaczy Lucyna Nawrot, dyrektor Miej­sko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieleniu. – Głów­ną motywacją do uruchomienia tego projektu było ukryte wysokie bezrobocie doprowadzające do większego zubożenia społeczeństwa. W konsekwencji coraz więcej osób zwracało się do ośrodka z prośbą o pomoc, przez co z roku na rok zwiększała się liczba rodzin korzy­stających z naszego wsparcia.

Pomoc obejmowała m.in. trening ekonomiczny, umiejętności społecznych czy wsparcie psychologa. Działania te miały na celu nauczyć osoby wykluczone społecznie w zarządzaniu budżetem, nabyciu kompetencji w zakresie komunikacji czy pomoc w trud­nej sytuacji emocjonalnej. W ramach pomocy zatrudnieniowej, 11 osób uzyskało staż zawodowy, a zarazem otrzymało specjal­ne stypendium stażowe, co umożliwiło nie tylko nabycie nowych kompetencji, ale również lepszy start w życiu prywatnym.

Również mieszkańcy Gminy Czarnków mieli okazję doświad­czyć efektów unijnego projektu z zakresu „Aktywnej Integracji”. Wsparcie psychologa, doradcy zawodowego czy trening ekonomiczny i 

umiejętności społecznych to nie jedyne formy pomocy, jakie otrzymać mogły osoby wykluczone społecznie w regionie. Działania obejmowały też aktywizację zdrowotną, w którą zali­czały się m.in. zajęcia z dietetykiem czy usługi rehabilitacyjne. Osoby schorowane miały więc okazję wrócić do pełni sił, aby móc aktywnie korzystać z życia oraz rozwijać się zawodowo.

Szansa na lepsze życie

Już wkrótce czekać będzie więcej pomocy dla osób, które jej wymagają. O dofinansowanie prospołecznych projektów z za­kresu „Aktywnej integracji” mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, administracja publiczna, służby publiczne, organizacje społecz­ne oraz związki wyznaniowe. Środki można przeznaczyć na aktywizację społeczno-zawodową osób wykluczonych oraz ich otoczenia, rozwój integracji społecznej, a także wsparcie osób biernych zawodowo. Wnioski można składać od 3 do 31 marca 2025 roku. To doskonała okazja, by stworzyć projekty, które po­mogą mieszkańcom Piły i okolic odzyskać niezależność i cieszyć się lepszą przyszłością.

 



Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski

IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski

YT @FunduszeUEdlaWielkopolski

LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski

X @funduszeuewlkp

 

 

 

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama