Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Centrum Recyklingu w Kłodzie

Eneris Piła zakończyła budowę innowacyjnego Centrum Recyklingu w Kłodzie, które znacząco wzmocni system gospodarki odpadami w regionie. Inwestycja, zrealizowana kosztem ponad 60 milionów złotych, ma na celu zwiększenie poziomu odzysku surowców wtórnych oraz poprawę efektywności zarządzania odpadami w Wielkopolsce.
  • Źródło: UG Szydłowo
Centrum Recyklingu w Kłodzie

Centrum Recyklingu wyróżnia się możliwością jednoczesnego przetwarzania dwóch strumieni odpadów: zmieszanych oraz selektywnie zbieranych, co pozwala na przetwarzanie niemal 100 tysięcy ton odpadów rocznie. Budowa obiektu trwała 2,5 roku i była realizowana na terenie działającej instalacji, co wymagało precyzyjnego planowania i koordynacji działań. Nowa instalacja stanowi ważny krok w kierunku nowoczesnej gospodarki odpadami, łącząc efektywność z troską o środowisko.

Pomimo trudnej historii związanej z kwestiami własnościowymi terenu pod składowiskiem, firma Eneris podkreśla obecnie dobre relacje z zarządcą terenu. Współpraca obejmuje rozwój infrastruktury gminnej, wspieranie społeczeństwa obywatelskiego oraz działania edukacyjne w zakresie ekologii.

Nowo otwarte Centrum Recyklingu w Kłodzie to inwestycja, która nie tylko odpowiada na potrzeby regionu, ale również stawia na innowacyjne rozwiązania, mające na celu ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: red is badTreść komentarza: "red", to jak doniósł Marek Barabasz, Noska, ZN, Aleksander Radek, (men), Kazek Posada. Barabasz skomentował, że red znaczy z ang. czerwony a Noska jest czerwony do bólu. To wszystko wyjaśnia.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:16Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Ewka, pamiętasz?Treść komentarza: I co ty na to?Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:05Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: korektTreść komentarza: 27 lipca 2014 na portalu dzienniknowy bloger Paweł Kujawa popełnił felieton, czy coś takiego pod tytułem "Czy Warsztaty są potrzebne? Są!" Chodziło o warsztaty jazzowe chodzieskie.Data dodania komentarza: 29.03.2025, 20:15Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: piknik permanentnyTreść komentarza: Podobno Lenin tam już jest i mu dobrze jak z Nadieżdą Krupską na snopku żyta.Data dodania komentarza: 29.03.2025, 15:47Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"
Reklama
Reklama